Wsppracujemy z:

Polski Snooker

foto: Archiwum
 
Zielony stół ...
2007-12-22 12:50:41  

   ... a na nim kolorowe plamy: czerwone, różowe, żółte, niebieskie, jest i biała ... Wokół zielone bandy, w nich kieszenie, w których po kolei znikają kolorowe ozdoby. Zaproszenie do spotkań przy takim stole pojawia się w tym miejscu kilkadziesiąt razy w roku.

   Tradycja tradycją - i teraz, przy ostatnim w tym roku zaproszeniu, nie może być inaczej. Choć nie wszystko jest tak samo. Stół będzie biały, a zieloną barwę nadadzą mu igły stojącej w pobliżu choinki. Kolorowe plamy na stole - błyski od choinkowych lampek - są nieuporządkowane. Niemal żadnych reguł oprócz urozmaicenia i niesienia radości. Oprócz jednej reguły: dwanaście potraw, między którymi i po których podskakując prześlizgują się kolorowe plamy. Nie ma kieszeni, do których wpadają - jest worek Świętego Mikołaja, z którego co chwila coś wypada, ku radości zgromadzonych przy stole.

   Jeszcze jedna wielka różnica między tym ostatnim w roku zaproszeniem na rodzinne spotkanie a wszystkimi innymi turniejami: nie ma zapisów. Przeciwnie, jeszcze długo po rozpoczęciu spotkania czeka miejsce dla tego, który nie zdążył wcześniej powiedzieć, że też chciałby być z tu obecnymi. Podzielić się z nimi ich szczęściem, uśmiechem, nastrojem, dorzucić od siebie życzenia, by wszystkim radość ze spotkania pozostała na później. Na Święta, na dzień Nowego Roku i na cały następujący po nim rok. Tylko dlatego nie "na zawsze", by za rok można było znów spotkać się i drżącym lekko głosem powiedzieć to samo. Mieć radość z tego, że wokół jest radośnie.

   Takich chwil życzmy sobie w Święta Bożego Narodzenia, w Nowy Rok. Niech nastrój spokoju, chęci przekazywania radości innym pozostanie z nami przy wszystkich następnych spotkaniach przy naszym już, zielonym snookerowym stole.

   Życzymy tego Wszystkim, którzy tu zajrzą i tym którym ci, którzy tu zajrzą, zdołają nasze życzenia przekazać.

   Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

 Powrt

 Dnia 24-12-2007 16:45:10 uytkownik nemrod napisa:
   "Jesteśmy jedną snookerową rodziną..." - to jeden z częściej pojawiających się na naszym forum zwrotów. Na forum, bo tam spotykamy się "luźniej" niż tu. Zwrotów pojawiających się w różnych okolicznościach i przy różnych okazjach. Różnych jak życie, nie tylko snookerowe.

   Jeśli postaramy się wszyscy, ten zwrot nie stanie się frazesem. W 2008 możemy dużo w tym kierunku zrobić. Ale tylko razem.

Patron medialny


International Billiards
& Snooker Federation

 


Strona gwna | Nasze serwisy | Napisz do nas | Forum | Reklama | kei.pl | Galerie  | Polityka cookies
Copyright 2004-2013 PZSiBA * SYS PECKER 2004-2006