Polski Snooker

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW EUROPY W SNOOKERA 2016 WE WROCŁAWIU
2016-03-22 13:18:59

Dobiegły końca Mistrzostwa Europy w Snookera organizowane we Wrocławiu.

Rozegrane zostały trzy kategorie wiekowe U18, U21, MEN. W kategorii U18, Mistrzem Europy został 17-letni Tyler Rees pokonując w finale 14-letniego Jacksona Page’a 5:2.

Kategorię U21 wygrał 20-letni Josh Boileau z Irlandii, w finale pewnie pokonując 18-letniego Brendana Sargeanta 6:1. Pomimo dobrej gry zawodnika z Wysp Brytyjskich, Boileau nie ustępował na krok i zakończył Wielki Finał w 7 frejmach poprzez przepiękne wbicie czarnej przez cały stół. Josh ustanowił swój nowy rekord i przez chwilę mógł chwalić się najwyższym breakiem zawodów. W piątym frejmie poszybował na 130 punktów, myląc się na ostatniej czarnej.

Mistrzem Europy kategorii mężczyzn został Jak Jones z Walii. Pokonał po zaciętym pojedynku swojego rodaka Jamiego Clarke’a 7:4. 22-letni zawodnik otrzymał nagrodę w wysokości 3300EUR oraz przepustkę upoważniającą go do grania w main tourze przez dwa sezony.

Najwyższy break  - 133 punkty uzyskał zawodnik z Irlandii Michael Judge.

Warto podkreślić, że zawody te były dla Wrocławia jednym z najważniejszych testów przed przyszłorocznymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich zaplanowanymi od 20 do 30 lipca. Jednym ze sportów, który ma swoje miejsce w programie The World Games 2017 jest również snooker. Łącznie, podczas zawodów zaprezentowanych zostanie 31. dyscyplin sportowych.