Wsppracujemy z:

Polski Snooker

foto: MP
Michał Zieliński, Jarosław Kowalski,
Rafał Jewtuch
 
Zaskakujące (?) finały z karpiem w tle
2008-12-22 07:15:43  

    Marcin Nitschke i Krzysztof Wróbel, Rafał Jewtuch i Jarosław Kowalski to finałowe pary rozgrywanych w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem a.d. 2008 turniejów PORS***. W warszawskiej Akademii Snookera wynikiem 4:3 wygrał Rafał Jewtuch. Zwycięstwo w zielonogórskich zawodach wywalczył Krzysztof Wróbel.

    "Akademicki" finał wart był odczekania siedmiu frejmów. Rozmowy Jarka Kowalskiego z bilami, skupienie Rafała Jewtucha, wysokie brejki, ciekawa gra odstawna złożyły się na dobre snookerowe widowisko. I co ważne, obserwowała go spora, jak na nasze krajowe warunki, grupa widzów.

    W Warszawie sobotnie mecze rozgrywano w dwóch klubach: Akademii Snookera i 147 Break. Takie rozłożenie pojedynków na osiem stołów zaowocowało szybkim zakończeniem pierwszego dnia zmagań. To z kolei pozwoliło na przemieszczenie się zawodników, sędziów i miłośników snookera do klubu przy ulicy Jadźwingów. A warto było w sobotni wieczór pojawić w służewieckim klubie.

    Nazwa zawodów "Turniej z karpiem" dobrze oddawała dobroci stołu przygotowane przez gospodarzy Akademii na snookerową Wigilię. Na pięknie nakrytym stole, z choinką w tle, królowała piramida smażonego karpia. Dla miłośników mniej ościstych ryb przygotowano śledzia w kilku wariantach plus pyszne, przysmażone pierożki. Zgodnie ze staropolską tradycją wieczerzę rozpoczęto od podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń. Spotkanie przebiegło w świątecznej i przyjacielskiej atmosferze.

    Za kilkanaście dni podsumowujemy rok 2008. Może uda się to takim zdaniem, jak poprzedni akapit?

    Rozmarzyłam się...

MP

 Powrt

Patron medialny


International Billiards
& Snooker Federation

 


Strona gwna | Nasze serwisy | Napisz do nas | Forum | Reklama | kei.pl | Galerie  | Polityka cookies
Copyright 2004-2013 PZSiBA * SYS PECKER 2004-2006