Wsppracujemy z:

Polski Snooker

 
Snooker w Łodzi
2008-12-11 18:44:28  

   W Łodzi działają dwa kluby, wyposażone w stoły umożliwiające prowadzenie zawodów snookerowych. Jeden z nich to Snookeriada, z pięcioma stołami, drugi Frame, z czterema stołami. W obydwu organizowane są bieżące gry snookerowe, na zasadzie niezależnych rozgrywek.

   Snookeriada prowadzi Łódzką Ligę Snookera. Obecnie uczestniczy w niej nieco ponad 20 zawodników, a tymi, którzy mają na całość "sportowe oko", są Leszek Pietrusiak i dwaj licencjonowani sędziowie snookera, Robert Kosielski i Mariusz Jura. Rozgrywki Ligi prowadzone są w czwartki i w piątki, regulamin Ligi dopuszcza przekładanie meczów na inne dni, dostosowując terminy do codziennego rozkładu życia zawodników. Pieczę nad całością sprawuje właścicielka Snookeriady, Danuta Trzebiatowska. Do Pani Danuty mogą zgłaszać się następni chętni uczestnicy Ligi, właściwe do tego celu numery telefonów to 601-800-440 i 501-587-854. Wkrótce na stronie internetowej klubu ma być dostępna podstrona, poświęcona tylko tym rozgrywkom.

   We klubie Frame rozgrywany jest Łódzki Ranking Snookera. Te rozgrywki są cyklem turniejów, granych systemem podwójnego KO, zaplanowanych na kolejne niedziele, rozpoczynających się o godzinie 13.00. Tu grono odpowiedzialnych za przebieg gier jest bardziej ścisłe, w zasadzie sprowadza się do jednej osoby. Adam Wilk planuje rozgrywki, przyjmuje zgłoszenia (tel. 608 777 171, GG 5234349), podsumowuje wyniki, prowadzi też stronę internetową ŁRS (www.adamwilksnooker.pl.tl). Tam też można znaleźć wszelkie infomacje, związane z tymi cyklicznymi zawodami.

   Czytelników z innych miast może dziwić, że kluby snookera, odległe od siebie o 10 minut spaceru, nie prowadzą wspólnych rozgrywek. Mniej zdziwi to tych, dla których nie jest obca "piłkarska miłość" między Łódzkim Klubem Sportowym i Widzewem. Miłość, która z dwóch bardzo silnych klubów, mających w swoim dorobku najwyższe tytuły krajowe i znaczący dorobek międzynarodowy, uczyniła tło prawdziwej piłki. Tylko - czy warto tak negatywne wzory przenosić z zielonej murawy na zielone stoły? Chwila pracy wyobraźni: dziewięć stołów w niewielkiej odległości, duży potencjał młodych i zdolnych zawodników, połączone siły organizatorów, duże i silne turnieje krajowe, z czasem nie tylko krajowe, nazwiska znane tylko z ekranu telewizora na żywo w Łodzi... Chyba nie jest to zbyt odważne myślenie?

   Adresy obydwu klubów, wraz z innymi dotyczącymi ich szczegółami, znajdują się na naszej związkowej stronie internetowej www.snooker.pl w zakładce "Kluby, szkółki".

KK

 Powrt

 Dnia 12-12-2008 09:34:06 uytkownik Marek_B napisa:
Proponuję najpierw odważniejsze działanie: lepsze wypoziomowanie stołów,poprawienie band,naciągnięcie i porządne wyprasowanie sukna. Potem to już z górki :)

 Dnia 20-12-2008 18:53:42 uytkownik lpleszek napisa:
Jeśli chodzi o ligi snookerowe w Łodzi to są one całkiem inaczej pomyślane - jeden klub organizuje ligę systemem turniejowym , a drugi systemem każdy z każdym i każdy z zawodników może sobie wybrać taki system rozgrywek jaki mu odpowiada . Ja uważam że system każdy z każdym jest bardziej miarodajny i wyłoni napewno najlepszego zawodnika na przestrzeni kilku miesięcy.

Patron medialny


International Billiards
& Snooker Federation

 


Strona gwna | Nasze serwisy | Napisz do nas | Forum | Reklama | kei.pl | Galerie  | Polityka cookies
Copyright 2004-2013 PZSiBA * SYS PECKER 2004-2006