Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest N, 25 sie 2019 17:25

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 27 sie 2007 22:41 
junior
junior

Jestem początkującym, aczkolwiek szybo uczącym sie graczem. ( troche doświadczenia z poola) Mam zamiar kupić swój pierwszy snookerowy kij. Jestem w stanie przeznaczyć maksymalnie 500 PLN
Myślałem o zakupie kija ROS-2 by BCE, ale jest to kij 1/2 i na dodatek lakierowany. Słyszałem negatywne opinie o jakości wykonania tego kija. Ostatnio moja uwagę zrwócil następujący model http://www.allegro.pl/item229059287_kij ... a_9_5.html

Co sądzicie o tym kijaszku??

PostNapisane: Pn, 27 sie 2007 22:47 
master
master

pete05 napisał(a):
Myślałem o zakupie kija ROS-2 by BCE, ale jest to kij 1/2 i na dodatek lakierowany. Słyszałem negatywne opinie o jakości wykonania tego kija.

Potwierdzam. Nie ma porównania z np. Peradonami.

pete05 napisał(a):
http://www.allegro.pl/item229059287_kij_pro_snooker_england_nowy_19oz_do_snookera_9_5.html

jeżeli zależy ci na dobrym kiju, to może weź coś z wyższej półki, np.:

http://www.allegro.pl/item227744356_ang ... teral.html

Sam gram takim kijem, co prawda jest to 1/2, ale gra się bardzo dobrze. No i sprzedawcę mogę polecić (miałem kiedyś przyjemność z nim grać :D)

Pzdr.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 27 sie 2007 23:01 
master
master

Jeśli chodzi o ROS-2, to jest to słąby kij. Sam miałem, jest on odpowiedni dla dopiero uczącego się od podstaw gracza. W moim odczuciu plepiej byłoby poczekać i dozbierać jeszcze z 200 zł i kupić coś typu PERADON.
Osobiście gram Master Cue i też go polecam, z tym, że jest to już trochę droższy wydatek, chyba, że zależy Ci na samym kiju, be walizkii przedłużek.

Steve Davis - Legenda snookera i mistrz defensywy :))) Paul Hunter [*]

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007 8:13 
pro
pro

nie jest on odpowiedni dla nikogo. jesli ktos sie uczy dopiero, lepiej by bylo gdyby uczyl sie odrazu na dobrym kiju, a nie gadac ze jak ktos jest slaby to odpowiedni dla niego jest slaby kij

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007 12:29 
master
master

A ja słysząłem z kolei, że na bardzo dobry kij, lepiej jest przejść, jak ktoś już trochę gra, bo dopiero wtedy tak w pełni "doceni" tego kija i dostrzeże róznicę. Ja jakoć uczyłem się na ROSie-2 i nie narzekałem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007 15:09 
junior
junior

Ja polecam ten kij:

http://www.only-snooker-and-pool-cues.c ... bg-5/cc33e

Pozdrawiam !!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007 21:00 
challenger
challenger

W budżecie do 500 zł Pro Snooker jest bardzo dobrym wyborem nie kupisz za te pieniądze lepszego nowego kija 3/4 w pełnym zestawie z przedłużkami i pokrowcem. Dodatkowo uważam, że zaletą tego modelu jest rozmiar Tipa 9,5 mm. Kiedyś posiadałem dokładnie taki sam kij, teraz mam wyższy model Pro Snookera Handspliced też 9,5.

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 28 sie 2007 22:00 
master
master

Ekwador11 napisał(a):
Dodatkowo uważam, że zaletą tego modelu jest rozmiar Tipa 9,5 mm.

Pamiętaj, że wszystko co jest zaletą, może być też wadą. Tak jest i w tym przypadku - tipy 9.5 mm to towar deficytowy w Polsce i trzeba każdorazowo "obrabiać" go ;) Wiem, bo też mam ;D

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 9:11 
pro
pro

Deficytowy jak cholera... http://www.allegro.pl/item227762513_tip_9_9_5_10_mm_elk_master_tweeten_s_snooker_tipy.html 8)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 10:41 
master
master

Jedyna aukcja, na której jest ten rozmiar. Poza tym na 99% są to tipy podrobione. Dopiero na szkoleniu we Wrocłąwiu dowiedziałem się, że 90% tipów tych, które kupuje(my) to podróbki, które są twardsze od prawdziwych elk masterów.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 16:15 
pro
pro

no dobra ale 10 w takim razie tez sa podrobione. nie rozumiem jak jako przeciw-argument za kijem mozna podac ze tipy 9.5 trudniej dostac. trudniej bo nie trudno. zreszta ja mam 9.5 a i tak zawsze przyklejam 10 bo latwiej prosto przykleic a obrobić tipa to przeciez zaden problem

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 22:08 
master
master

Ale 10 są prawie wszędzie i łatwiej dostać towar oryginalne. Petresw widzę, że lubisz się czepiać. Pozatym to, że Ty akurat masz 9.5 to nic nie znaczy Nawet jewta kiedyś pisał takie coś na forum:

jewta napisał(a):
niestety tipa w rozmiarze 9.5 mm nie posiadam - towar mocno deficytowy.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 22:17 
pro
pro

Bosik to jest post sprzed dwóch lat :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 22:38 
master
master

Ale nie zmienia to faktu, że tipy 9.5 to rzadkość. Pozostaje opcja z 10 mm i szlifowanie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 23:05 
junior
junior

bosik ile chcesz tipów 9,5 może 200 albo 300 sztuk?? jak weźmiesz 500 dam Ci rabat :] w końcu są podrabiane więc najpewniej sam je wycinam po nocach ze starego góralskiego papcia :)pisz sobie co chcesz widzę że twardo realizujesz swój cel kolejnych postów dzięki czemu dumnie wzrasta Ci liczba w profilu już jesteś Pro więc mucha nie siada :) ja tam gram kijem/tipem 9,5 i jutro też takim zagram i jak przyjdzie czas na zmianę kija pozostanę przy tym rozmiarze

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 23:29 
master
master

Dobra mistabron, Tobie akurat ufać nei można. Na każdej auckji masz, że kij oczywiście nie jest lakierowany, a każdy Waslin był !! A co do podrabianych, to nie mówie, że Ty masz podrabiane, tylko że ja do tej pory nigdy nie miałem orginałą prócz tego, co teraz mam. A co do postów to ... nie lubie jak ktoś sobie ze mnie robi jaja, więc ... zamknij swoją kłamliwą twarzyczkę z łaski swojej ...

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 29 sie 2007 23:52 
challenger
challenger

Ta rozmowa zeszła na jakieś dziwne tory...Kolega o kije się pytał...Nie będę na siłę bronił bosika ale jednak trochę racji w tym jest co pisze tipach. Patrząc na ofertę sklepów internetowych i nie tylko rozmiar 9,5mm rzeczywiście jest rzadko spotykany. Jeśli mistabronie posiadasz je w tak ogromnych ilościach to chwała Ci i cześć. I nikt nie twierdzi, że sprzedajesz jakieś podróbki. Po prostu pan Marek Zubrzycki, którego autorytetu w sprawach snookerowych nikt z nas nie powinien podważać, stwierdził, iż zdecydowana większość sprowadzanych przez niego tipów (a sprowadzał je z wielu źródeł, m.in. Anglii oraz Chin) nie jest oryginalna przez co mają one troszkę inne właściwości niż "prawdziwe" elk mastery. A skoro został poruszony temat sprzedawanych przez Ciebie kijów to myślę, żę powinieneś okazać trochę pokory opisując każdy kij w sposób "kij oczywiście nie jest lakierowany". Coś o tym wiem, bo Waslin, którego jestem SZCZęśLIWYM użytkownikiem został zakupiony na jednej z Twoich aukcji. Czy lakierowany czy nie i tak jestem Ci wdzięczny za prowadzoną przez Ciebie działalność. Fakt jednak pozostaje faktem. Jeszcze o nabijaniu sobie postów. Śledząc posty kolegi petresw można zauważyć również pewien schemat (nie)wnoszenia niczego nowego do dyskusji. Rozumiem, że ironia jest wielką bronią ale nie należy z tym przesadzać. Tak czy inaczej Panowie myślę, że każdemu z nas przyda się trochę dystansu i autokrytyki. Forum powinno służyć ogólnemu dobru polskiego snookera oraz wszystkich nim zainteresowanych a nie osobistym utarczkom.
Pozdrawiam

www.polskisnooker.pl

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 8:33 
pro
pro

ale! tipy 9.5 rownie latwo znalesc jak 10. Bosik w kolko powtarza ze sa podrobione. dobra ale w takim razie 10 to tez podrobki. ja nie czepiam sie Ciebie. ja sie czepiam ze argumentujesz kij 'lepszy bo latwiej znalesc tipa' i 'jestes slaby mozesz uczyc sie na slabym kiju' bo dla mnie to bzdura. Bzdura

Nie twierdze. 10 prawdopodobnie dla slabszego zawodnika, a nawet napewno, to lepszy wybor. ale na boga nie dlatego ze tipa latwiej dostac

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 10:27 
master
master

Kończąć tego offtopa pragnę zauważyć, że poleciłem tego kija na podstawie tego, że sam sięna nim uczyłem grać i wcale nie było źle. Nic nie wspomniałem, że nei polecam kija bo ma taki czy siaki tip, napisałem tylko, że to utrudnienie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 10:39 
junior
junior

wczoraj byłem w gdańsku piękne miasto ja nie wiem co oni tacy nerwowi :)
pojęcie "kij lakierowany" tyczy się kijów klubowych oraz często wielu produktów niskiej klasy nie wiem czy któryś z was próbował się kiedyś pozbyć takiego typowego lakieru z kija gruba warstwa twarda czasami wręcz wgryziona w drewno kilka lat temu bawiłem się kijem Riley zakupionym bezpośrednio w anglii myślałem że się wścieknę kije Waslin są pokryte cienką warstwą miękkiej ochronnej politury która ma chronić kij przed kurzem i wilgocią kiedy ktoś zapytał na forum o sposoby pielęgnacji kija rady sprowadziły się do informacji umieszczonych na stronie parrisa tylko ilu z nas posiada jego kij zakupiony jako nowy bezpośrednio w salonie?? kije z szerokiej dystrybucji często leżakują w magazynach lub podróżują po świecie różnymi kanałami Wasliny można kupić chociażby w australii więc należy się tylko cieszyć że są zabezpieczone przed wpływami atmosfery i nie tylko znam osoby którym ta politura w ogóle nie przeszkadza z drugiej strony można się jej pozbyć w kilka minut
bosik zamiast z moich wpisów się czegoś nauczyć to rozumie tylko tyle że się go czepiam cóż taka natura dla mnie po prostu jest dziwne że na forum tematycznym w tym wypadku tyczy się to akurat snookera można mieć blisko 300 wpisów oraz notkę Pro przy nicku z tak ograniczoną wiedzą przykład chociażby prozaicznej czynności jak przyklejanie tipa do tego napisał że butapren (dla bosika budapren) jest klejem "twardym" z resztą każdy rozumny czytając posty bosika widzi jego poziom nie tylko merytoryczny

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 17:51 
challenger
challenger

Wiesz co bosik , cos mi sie wydaje ze Ty chyba jednak bardzo malo wiesz na temat sprzetu snookerowego , i w tym wypadku przyznam racje mistabronow i , kije marki Waslin czy Pro Snooker czy jeszcze jakies inne maja na sobie ochronna warstwe , to nie jest zaden lakier , a jesli ktos troszke sie zna i potrafi to mozna to zedrzec bez problemu w domowych warunkach:) , wiec moze jednak to Ty skoncz sie wymadrzac , a nie pouczasz kogos :)a i tak na przyszlosc moze zastanow sie najpierw zanim zaczniesz kogos nazywac klamca!!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 21:07 
junior
junior

Co do tipów. Jaki macie problem z tym rozmiarem 9,5 ,przecież wystarczy nakleic 10 czy też i 13 a nadmiar wedle uznania odciąc .
Poolisci to by mieli problem z dostaniem tipa bo niektórzy grają szczytówką 12 3/4mm.

Druga sprawa to nie piszcie Nowym ,że kij za 200 złoty jest słaby i jest pokryty lakierem ,a te od 500 to są już olejowane i są super a szczególnie te z Angli.
Podstawą dla nowego gracza jest to aby miec swój własny kij , czy kupijąc kij za dwa razy więcej będziemy mieli dwa razy wieksze umiejetności - niesądze.
Kij jest tylko narzędziem w tej grze. Coś przytocze . W jednym z podwarszawskich klubów poolowych, "prezes" tego klubu zrobił przeciwnikowi partje z kija ..... ale z kija zakończonego mopem.

Chyba w klubach snookerowych odbywa sie mały lansik co do posiadanego sprzętu a nie do posiadnych technik gry.Podobne zjawisko jest na stokach górskich.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 21:20 
junior
junior

Pozwolicie, że wtrące swoje 3 grosze do dyskusji :wink:

Na początku Pete05, imo dobrym rozwiązaniem jest kupując na allegro spotkać się ze sprzedawcą i pograć kijem, który chce się kupić, dlatego polecam Ci w tej sprawie Mistabrona, który z chęcią się z Tobą spotka i udzieli Ci kilku rad (wiem z własnego doświadczenia 8)). Aha i nie ma czegoś takiego jak kij dla początkującego i dla profesjonalisty, każdym kijem da się grać, jeżeli posiada się odpowiednie umiejętności (czego Tobie i wszystkim życzę:D).

A co do politury to Mistabron ma rację chociaż co do Waslinów nie jestem pewien, bo nie grałem nimi. Jeżeli jest ona na kiju to jest to cieniutka warstwa, której nawet nie powinno się zdrapywać.

Dobrym źródłem informacji jest angielskojęzyczne forum: http://www.thesnookerforum.com i wiele australijskich, naprawdę polecam, bo można poznać opinie na różne tematy ludzi, którzy mają ogromne doświadczenie i w grze np. Neil Robertson jak i w produkcji kijów np. Trevor White, którego kije należą w tej chwili do najlepszych na świecie.

Jupiter trafna uwaga z tymi stokami górskimi :wink:

Pozdrawiam
Kuba

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 22:18 
junior
junior

The Rocket napisał(a):
Aha i nie ma czegoś takiego jak kij dla początkującego i dla profesjonalisty, każdym kijem da się grać, jeżeli posiada się odpowiednie umiejętności (czego Tobie i wszystkim życzę:D).

Racja,racja. Ken Doherty wygral Mistrzostwo Swiata Amatorow kijem za 5 funtow ze sciany;] sory za odbiegniecie od tematu ;]

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 30 sie 2007 22:21 
junior
junior

Każdy ma trochę racji ale czy nie uważacie że powinniśmy zakończyć ten temat bo na początku Pete05 zapytał sie o kija a na końcu Bosik z mistabronem zaczeli sie kłucić o lakier czy politure oraz tipy!! Załuszcie inny temat albo przestancie bo nabijacie se tylko posty. Niewidze niczego co można by wynieść z tej rozmowy.
Najważniejsza rada TAKE IT EASY (dla tych co więdzą oco chodzi)

POZDRO!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2