Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest So, 21 lip 2018 10:01

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 0:02 
Ekspert
Ekspert

Po dość długiej – celowo unikam tu podania konkretnej wartości zużytego czasu, dla uniknięcia komentarzy typu „ale się ha! ha! naharowali!” – pracy analityczno-twórczej członkowie Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej uzgodnili tekst propozycji Regulaminu Rozgrywek PORS na sezon 2007/2008. Przy tym słowo „uzgodnili” użyte jest nieco na wyrost. To kompromis między wieloma, mocno czasem różniącymi się propozycjami, w gronie sześciu osób.

Od teraz tekst propozycji Regulaminu dostępny jest TUTAJ. Przez tydzień zbierać będziemy wszelkiego typu uwagi i propozycje. Od wszystkich, kogo ten temat zainteresuje. Nietrudno przewidzieć, że jeżeli w gronie sześciu osób uwag było „wiele”, to w gronie otwartym będzie ich „bardzo wiele”. Prosimy zamieszczać je zarówno tu, na Forum w dziale Regulamin PORS, jak i przesyłając na adres internetowy przewodniczącego Komisji: kruk@snooker.pl . Koniec tego procesu przewidujemy na środę, 17 stycznia. Termin ten wynika z koniecznego następnego: na 19 stycznia musi być gotowa wersja kandydująca do nazwy „ostateczna”.

Każda z przekazanych propozycji czy uwag będzie przejrzana i przedyskutowana. Te, które przedrą się przez to sito, czy to siłą logiki, czy liczbą powtórzeń, znajdą miejsce w treści Regulaminu. Podsumowanie prac, włącznie z dyskusją w połączonych gronach Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej i Zarządu, sformatowaniem i nadaniem kształtu końcowego planujemy na wtorek, 30 stycznia. Oznacza to wprawdzie „planowe” kilkudniowe opóźnienie w stosunku do terminu określonego w tegorocznym Regulaminie, ale niespodziewane zawirowania prawne na przełomie roku wyrwały sporo czasu z tego, jakim dysponowała i Komisja, i Zarząd.

Owocnego wnioskowania!

"Jestem człowiekiem ze zwykłymi dla mojej generacji ograniczeniami. Jednak nigdy nie powiedziałem tego, czego nie chciałem powiedzieć, także gdy nie zawsze powiedziałem to, co chciałem powiedzieć." Enzo Biagi

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 20:26 
master
master

Dopiero w sobotę znajdę więcej czasu na szczegółową analizę projektu i wyciągnięcie wniosków, lecz już po pierwszym, pobieżnym przejrzeniu zauważyłam dwie ciekawe i ważne rzeczy. Jedna mnie ucieszyła, druga zdziwiła.

Najpierw to, co mnie cieszy.

Zniknął przepis:

Cytuj:
9. Zarząd PZSiBA zastrzega sobie prawo zmian w Regulaminie Rozgrywek.

W jego miejsce zaproponowany został punkt:

Cytuj:
9. Zmiany w niniejszym Regulaminie mogą być dokonane tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, przy jednoczesnej zgodzie Zarządu i Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej.

Zdecydowanie ta zmiana jest dużym krokiem w stronę normalności.

Teraz o tym, co mnie zdziwiło.

W obu dokumentach (istniejącym i proponowanym) pojawił się błąd lub delikatnie mówiąc, niedopatrzenie. Proszę spojrzeć na obecny zapis:

Cytuj:
37. Zasady kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski w sezonie 2006/2007.

Turniej Główny o Mistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007 przewidziany jest dla 32 zawodników, regulamin Turnieju Głównego podany zostanie do wiadomości przez Zarząd PZSiBA do końca 2006 roku.
Podział miejsc:
A/ 24 zawodników z rankingu PORS;
B/ 4 zawodników wyłonionych w eliminacjach;
C/ obrońca tytułu – rozstawiony z nr 1;
D/ Mistrz Polski do lat 21;
E/ Zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych;
F/ Dzika Karta do dyspozycji Zarządu PZSiBA.

A przecież ten sezon właśnie mija ;) W Mistrzostwach Polski 2006 wystąpiło 24 zawodników... Nie wnikacając specjalnie w szczegóły, zawodnicy przyjęli do wiadomości, że w kolejnym sezonie (2007/2008) prawo startu w MP bez eliminacji będzie miało 24 snookerzystów. Tymczasem w projekcie pojawia się odpowiedni, zmodyfikowany punkt:

Cytuj:
36. Zasady kwalifikacji do Otwartych Mistrzostw Polski w sezonie 2007/2008.
Turniej Finałowy Otwartych Mistrzostw Polski w sezonie 2007/2008 przewidziany jest dla 24 zawodników. W eliminacjach, punktowanych również według tabeli dla turniejów PORS*****, mogą wziąć udział wszyscy chętni, posiadający kartę sportową PZSiBA.
Podział miejsc w Turnieju Finałowym:
A/ obrońca tytułu – rozstawiony z nr 1;
B/ 16 zawodników z rankingu otwartego PORS, z wyłączeniem obrońcy tytułu;
C/ 4 zawodników wyłonionych w eliminacjach;
D/ mistrz Polski do lat 21;
E/ zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych;
F/ dzika karta do dyspozycji Zarządu.

Moje pytanie brzmi: Czy jest przepis proponowany na nadchodzący sezon? Czy jest to pomyłka będąca konsekwencją poprzedniej? Oby to była pomyłka, bo będzie kolejna afera :?

No koniec pozwolę sobie wspomnieć, choć komentować nie będę, gdyż nie jest to chyba odpowiednie miejsce:

Cytuj:
regulamin Turnieju Głównego [MP] podany zostanie do wiadomości przez Zarząd PZSiBA do końca 2006 roku.
A mamy styczeń roku 2007...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 21:45 
Ekspert
Ekspert

MaŁa napisał(a):
Zniknął przepis: (tu cytowany jest punkt 9 obowiązującego Regulaminu), ... . W jego miejsce zaproponowany został punkt: (tu cytowany jest punkt 9 proponowanego Regulaminu)

Podsumowanie:
Cytuj:
Zdecydowanie ta zmiana jest dużym krokiem w stronę normalności.

To znaczy, że czegoś brakuje. Czego? - właśnie na to czekamy, bo w gronie Komisji RS nie zdołaliśmy wymyśleć niczego bardziej normalnego. Przyjęliśmy założenie, że w każdym, najlepiej skonstruowanym przepisie może znaleźć się błąd, który umknął wszystkim, a czyni całość niewykonalną. Takie zwykłe, życiowe założenie. Jeśli błąd nie będzie kładł całości, czekać należy do następnego sezonu. Ale jeśli będzie, zmiana jest konieczna. By była jak najdokładniej przemyślana i obwarowana zastrzeżeniami, zmiana wymaga zgody dwóch kolegialnych ciał. Nie głosowania między nimi, a zgody. Szukamy lepszego pomysłu. Może po sobocie...?

Cytuj:
Teraz o tym, co mnie zdziwiło. W obu dokumentach (istniejącym i proponowanym) pojawił się błąd lub delikatnie mówiąc, niedopatrzenie.

Tu cytaty z obu źródeł punktów dotyczących zasad kwalifikacji do Turnieju Finałowego MP. Mistrzostw podsumowujących obydwa sezony: trwający i przyszły.

Zestawienie:
W Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski 2006 wystąpiło 24 zawodników. W Turnieju Finałowym, nie w MP. W Mistrzostwach Polski wystąpili wszyscy chętni, bez ograniczeń ilościowych. To turniej otwarty. MP 2006 podsumowały sezon 2005/2006.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski 2007, zaplanowanym na połowę kwietnia 2007, wystąpi 32 zawodników. MP 2007 podsumują kończący się właśnie sezon 2006/2007.

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski 2008 proponowany jest występ 24 zawodników. MP 2008 podsumują sezon 2007/2008.

Cytuj:
Moje pytanie brzmi: Czy jest przepis proponowany na nadchodzący sezon?

Tak, w propozycji Regulaminu na sezon 2007/2008 - to ten zasygnalizowany w poprzednim akapicie.

Cytuj:
Czy jest to pomyłka będąca konsekwencją poprzedniej?

Jest pomyłka, jednak będąca konsekwencją zbyt szybkiego (pobieżnego) czytania.

Cytuj:
Oby to była pomyłka, bo będzie kolejna afera :?

Nie będzie afery, już się wyjaśniło.

Jeszcze raz i mocno podkreślę: w turnieju Mistrzostw Polski startują wszyscy chętni, to turniej otwarty. Opisane tu i w Regulaminie kwalikacje dotyczą ostatniej części tego zaliczanego do rankingu w randzie pięciu gwiazdek turnieju, Turnieju Finałowego. Jest on odpowiednikiem ostatnich sześciu (w tym sezonie) albo pięciu (propozycja na następny sezon) rund każdego, klasycznego turnieju rankingowego, rozgrywanego w ramach serii turniejów Polskiego Rankingu Snookera.

Turniej MP rozgrywany jest w dwa weekendy. Jest to najważniejszy turniej roku i należy mu nadać właściwą rangę, m.in. przez osobne i do większej liczby wygranych frejmów rozgrywanie końcówki (Turnieju Finałowego). Zmniejszenie liczby uczestników i rund tej końcówki w niczym nie zmniejsza punktów rankingowych tych, którzy zakończą starty na etapie wcześniejszym, określanym jako etap eliminacji. Pozwoli to tylko na dokładniejsze, bardziej widowiskowe rozegranie końcowych rund tego turnieju PORS*****, rund w których wystąpią już tylko najlepsi.

Nawiązując do cytowanego wyżej:
Cytuj:
... pojawił się błąd lub delikatnie mówiąc, niedopatrzenie.

stawiam na niedopatrzenie, będące wynikiem pobieżnego przejrzenia. Po sobocie powinno minąć.

A co do:
Cytuj:
No koniec pozwolę sobie wspomnieć, choć komentować nie będę, gdyż nie jest to chyba odpowiednie miejsce:
Cytuj:
regulamin Turnieju Głównego [MP] podany zostanie do wiadomości przez Zarząd PZSiBA do końca 2006 roku.
A mamy styczeń roku 2007...

... miejsce jest chyba odpowiednie. Czekających na tę i parę innych wiadomości jest więcej. Ja również.

Pozdrówka

"Jestem człowiekiem ze zwykłymi dla mojej generacji ograniczeniami. Jednak nigdy nie powiedziałem tego, czego nie chciałem powiedzieć, także gdy nie zawsze powiedziałem to, co chciałem powiedzieć." Enzo Biagi

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 22:29 
master
master

Wszystko jasne :)

A teraz rozwinę moje nieszczęsne skróty myślowe :?

Sprawa pierwsza - punkt 9. projektu Regulaminu.

Nie widzę tu żadnego błędu, wręcz przeciwnie. Z góry przepraszam za określenie, ale ten obecny punkt mnie po prostu wkurzał. Pisząc, że jest krok do normalności, miałam na myśli ukrócenie samowoli i wszechwładzy Zarządu. Są odpowiednie Komisje, które powinny Zarząd powstrzymywać od autokratycznych zapędów. Odpowiedni przepis (taki jak ten cytowany z projektu) jest właśnie tego dowodem.

Sprawa druga - skrót myślowy, w którym pominęłam, że chodzi mi o Turniej Finałowy MP, a nie cały. Wiem przecież, że może wziąć udział nawet 100 zawodników w eliminacjach i oczywiste jest, że faza finałowa ma i powinna mieć rangę szczególną. Nie wnikam teraz w to, ilu zawodników wchodzi do tej fazy z rankingu - jest to kwestia umowna, która zapewne jeszcze będzie dyskutowana i nie mnie oceniać liczby ujęte w regulaminach.
Moje wątpliwości wzbudziły daty. Zaraz po tym jak mój post pojawił się na forum dwie osoby zgłosiły mi zastrzeżenia do tej wypowiedzi (Iza i Marcin). Przyznaję, mój błąd, ale nie wynika on z pobieżnej lektury. Myślałam, że MP obecnie są rozgrywane w środku sezonu i że zapisane w Regulaminie daty powinny być o rok póżniejsze. Okazało się, że się mylę i że MP, jako kończące sezon (tak być powinno), odbywają się, gdy już kolejny jest mocno zaawansowany.
Doprecyzuję
- koniec sezonu = 31 stycznia 2006
- MP podsumowujące sezon 2005/2006 = początek i środek maja 2006

Teraz już rozumiem, że w kwietniu (prawdopodobnie) odbędą się Mistrzostwa Polski za sezon 2006/2007. Może brzmi nieładanie "za sezon", ale obecne "w sezonie" mocno mnie, jak widać, zmyliło. Jeśli nie zmyliło to nikogo oprócz mnie, to niech zostanie. Wolałabym jednak tę drobną poprawkę jako doprecyzowującą wprowadzić.

Poza tym to nie jest normalne, żeby Mistrzostwa Polski odbywały się trzy lub cztery miesiące po zakończeniu sezonu, będąc turniejem ten sezon kończącym. Nie wiem, na ile jest to kwestia Regulaminu, a na ile zmiany kalendarza.

Krótko mówiąc, jednym malutkim przyimkiem dałam się wyprowadzić w pole ;)

CDN ;)

Pozdrowionka,
Marzena

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 22:52 
pro
pro

MaŁa napisał(a):
(...) Moje wątpliwości wzbudziły daty. Zaraz po tym jak mój post pojawił się na forum dwie osoby zgłosiły mi zastrzeżenia do tej wypowiedzi (Iza i Marcin).
(...)
Teraz już rozumiem, że w kwietniu (prawdopodobnie) odbędą się Mistrzostwa Polski za sezon 2006/2007. Może brzmi nieładanie "za sezon", ale obecne "w sezonie" mocno mnie, jak widać, zmyliło. Jeśli nie zmyliło to nikogo oprócz mnie, to niech zostanie. Wolałabym jednak tę drobną poprawkę jako doprecyzowującą wprowadzić.

Mimo, że zgłosiłem zastrzeżenie, to przyznam szczerze, że początkowo wątpliwości Marzeny uznałem za uzasadnione. Tym samym mnie też daty zmyliły (wiadomo, każdy czeka na weekend ;)). Więc doprecyzowanie przydałoby się.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 11 sty 2007 23:31 
Ekspert
Ekspert

MaŁa napisał(a):
Poza tym to nie jest normalne, żeby Mistrzostwa Polski odbywały się trzy lub cztery miesiące po zakończeniu sezonu, będąc turniejem ten sezon kończącym. Nie wiem, na ile jest to kwestia Regulaminu, a na ile zmiany kalendarza.

Nie jest normalne. Program wieloletni planowania terminarza rozgrywek opierał się na następujących przesłankach:

1. Mistrz Polski uzyskuje prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy;
2. ME rozgrywane są w połowie maja lub na przełomie maja i czerwca;
3. biuletyn ME zamykany jest 6 do 8 tygodni przed rozpoczęciem ME;
4. dane reprezentantów, by znalazły się w biuletynie, muszą trafić do organizatora ME przed zamknięciem biuletynu;
5. reprezentanci Polski na ME zasługują na to, by ich dane wraz ze zdjęciami figurowały w biuletynie ME, nie tylko jako anonimowy "zawodnik z Polski";
6. by dane zawodników polskich trafiły do biuletynu, ich nazwiska muszą być znane w najpóźniej w połowie marca;
7. termin mistrzostw Polski należy na stałe przyjąć na przełomie lutego i marca. Trzy do czterech tygodni po zakończeniu sezonu rozgrywek PORS (31 stycznia) wystarcza zawodnikom na szczególne przygotowanie się do najważniejszej imprezy krajowej, z rozegraniem fazy eliminacyjnej mistrzostw włącznie.

Odstępstwo od tej zasady zdarzyło się w roku rozgrywania w Ostrowie Wielkopolskim Mistrzostw Europy. Wówczas MP rozegrano dwa dni przed rozpoczęciem ME. Uzasadnienie: pokazać osobistościom europejskiego i światowego snookera, przybyłym na ME, jak rozgrywamy zawody krajowe.

Punkty rankingowe, uzyskane w turnieju MP, ustawiały ranking początku sezonu i dawały wielomiesięczną (11!) rywalizację - przegranym w pościgu za czołówką, wygranym w dążeniu do utrzymania zyskanego dystansu.

Przesunięcie na późny termin finałów MP w ubiegłym (2006) i bieżącym (2007) roku nie ma żadnego rzeczowego uzasadnienia. Przynajmniej ja go nie znam.

Odpowiadając na pytanie: nie jest to sprawa Regulaminu PORS, lecz wyłącznie kalendarza rozgrywek. I nie wyszukanej zmiany kalendarza, a powrotu do sprawdzonego i sprawdzającego się w praktyce planu.

Pozdrówka

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 0:57 
pro
pro

Po przeczytaniu projektu regulaminu mam na gorąco kilka uwag. Zaznaczam, że są to pierwsze skojarzenia - rzeczy, które wpadły mi w oko w trakcie pierwszego czytania.

Najpierw zapis, który spodobał mi się:

33. Podczas trwania zawodów w sali gier obowiązuje:
- zakaz gier innych niż ujętych w planie zawodów;

Jestem „za”. Zdarza się, że pod koniec turnieju organizatorzy pozwalają grać na wolnych stołach. Zwykle jest to końcówka turnieju, czyli finał - to bardzo rozprasza. I zawodników i kibiców. Traci na tym atmosfera turniejowa. Tym bardziej, że zwykli goście (którzy nie przyszli na turniej) nie zawsze przestrzegają zakazu palenia tytoniu.

Oto pozostałe uwagi.

19. Zawodnik zgłaszający się do gry w turnieju po zamknięciu listy zgłoszeń może być przyjęty, jeśli organizatorzy uznają, że nie naruszy to ustalonego programu turnieju. Zawodnik taki wpisywany jest na ostatnim miejscu drabinki turniejowej, niezależnie od miejsca zajmowanego na liście rankingowej.

Ta wersja z trzech proponowanych podoba mi się najbardziej. W tej chwili nie mogą zapisywać sie zawodnicy z czołówki. Ale zawodnik zajmujący pierwszą pozycję w rankingu też może do ostatniej chwili nie być pewien udziału w turnieju. Tylko dlaczego akurat on nie mógłby zagrać? Wysokie miejsce w rankingu osiągnął dzięki swojej pracy i umiejętnościom. Albo nikt nie może się dopisać, albo mogą wszyscy. I zasady powinny być takie same dla wszystkich.

(...) (nagroda za) najwyższy brejk (min. 70 punktów) 100,00 zł.

Czyli jeśli brejk będzie wynosił „tylko” 69 to zawodnik nie dostanie nagrody finansowej? Dlaczego? Poziom na turniejach bywa różny. A za zajęcie pierwszego miejsca minimalna nagroda nie jest mniejsza tylko dlatego, że zawodnik podczas całego turnieju nie zrobił np. brejka wyższego niż 30. Może wprowadzić za najwyższego brejka turnieju poniżej 70 punktów nagrodę finansową mniejszej wysokości?

27. Lista rankingowa uwzględnia wyniki uzyskane w turniejach PORS, zakończonych w bieżącym sezonie, oraz 10% punktów zdobytych w poprzednim sezonie, zaokrąglonych do liczby całkowitej w dół.

Wiem, że to drobiazg, ale to takie małe „zboczenie” osoby związanej z cyferkami. Jestem przyzwyczajona do zaokrąglania od 5 w górę, poniżej - w dół...

29. Ubiór regulaminowy PZSiBA: wizytowe spodnie, wizytowe buty, koszula z długim rękawem, kamizelka, muszka - sędzia główny zawodów w wyjątkowych sytuacjach może zezwolić na grę bez muszki i/lub kamizelki.

A co z... butami? :lol:
Czy sędzia główny może zdecydować, że w danym turnieju nie ma obowiązku noszenia np. muszki?

35. Zawodnik powinien zgłosić swoją gotowość do rozpoczęcia meczu u sędziego o wyznaczonym przez organizatora czasie. Spóźnienie oznacza przegrany frejm

Jak duże spóźnienie? Oczywiście na ogół kierujemy sie w takim wypadku rozsądkiem, ale niestety trafiają się też czasem ludzie nierozsądni. Jeśli w dalszej treści określona jest długość spóźnienia, która powoduje przegranie meczu, to jestem za dokładnym określeniem tego czasu i w wypadku pojedynczego frejma.

Pozdrawiam
Bożena

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 1:40 
Ekspert
Ekspert

balbinka napisał(a):
19. Zawodnik zgłaszający się do gry w turnieju po zamknięciu listy zgłoszeń może być przyjęty, jeśli organizatorzy uznają, że nie naruszy to ustalonego programu turnieju. Zawodnik taki wpisywany jest na ostatnim miejscu drabinki turniejowej, niezależnie od miejsca zajmowanego na liście rankingowej.

Ta wersja z trzech proponowanych podoba mi się najbardziej.

To nie jest wersja. To wspólny wstęp, dopiero po nim są dwie proponowane wersje.
Cytuj:
Ale zawodnik zajmujący pierwszą pozycję w rankingu też może do ostatniej chwili nie być pewien udziału w turnieju. Tylko dlaczego akurat on nie mógłby zagrać?

Akurat on dlatego, żeby zawodnicy z końca drabinki nie byli po kolei wysadzani z gry przez gościa, który jest o kilka klas lepszy od nich.
Cytuj:
Albo nikt nie może się dopisać, albo mogą wszyscy.

O tym (praktycznie) mówi opcja numer jeden. Wyjątek robi tylko dla tych najsłabszych i najmniej znających reguły gry i zapisów do turniejów. Albo w ogóle nieznających. To taka propozycja ulgi przy pierwszym starcie, dopóki nie "wejdą" w liczące się obszary rankingu. Ale zapis "nie ma żadnych dopisywań po zamknięciu listy" jest także możliwy i wskazany do przyjęcia.
Cytuj:
(...) (nagroda za) najwyższy brejk (min. 70 punktów) 100,00 zł.
Czyli jeśli brejk będzie wynosił „tylko” 69 to zawodnik nie dostanie nagrody finansowej? Dlaczego? Poziom na turniejach bywa różny.

Jest różny. Ale dążyć należy do tego, by na turniejach wysoko punktowanych nie schodził poniżej poziomu przyzwoitości. Brejk 70 to nic wyśrubowanego. A że 69 za mało - granica musi gdzieś istnieć. Gdyby było nią 20, to 19 jest za mało.
Cytuj:
A za zajęcie pierwszego miejsca minimalna nagroda nie jest mniejsza tylko dlatego, że zawodnik podczas całego turnieju nie zrobił np. brejka wyższego niż 30.

Nagroda za miejsce jest "za pokonanie przeciwników". Nagroda za brejka to nagroda "za najlepsze indywidualne osiągnięcie".
Cytuj:
Może wprowadzić za najwyższego brejka turnieju poniżej 70 punktów nagrodę finansową mniejszej wysokości?

To nie było na poważnie?

Cytuj:
27. Lista rankingowa uwzględnia wyniki uzyskane w turniejach PORS, zakończonych w bieżącym sezonie, oraz 10% punktów zdobytych w poprzednim sezonie, zaokrąglonych do liczby całkowitej w dół.
Wiem, że to drobiazg, ale to takie małe „zboczenie” osoby związanej z cyferkami. Jestem przyzwyczajona do zaokrąglania od 5 w górę, poniżej - w dół...

Zboczenie zbyt wąsko pojęte. Czasy w wyścigach motocyklowych zaokrągla się do jednej tysięcznej sekundy, budżet państwa do stu milionów, a punkty w naszym rankingu do jednostek. Tyle najmniej można zdobyć w jednym starcie. A w dół, żeby nie pozostawiać możliwości różnej interpretacji tym, którzy nie są z cyferkami za pan brat.
Cytuj:
35. Zawodnik powinien zgłosić swoją gotowość do rozpoczęcia meczu u sędziego o wyznaczonym przez organizatora czasie. Spóźnienie oznacza przegrany frejm
Jak duże spóźnienie?

Naprawdę jesteś na co dzień związana z cyferkami? Spóźnienie to spóźnienie. Przekroczenie podanego punktu czasowego o dowolny odcinek czasu. Przy meczu wyznaczonym na godzinę 11.00 przybycie o 10.59 jest zgodne z regulaminem, a każde po 11.00 jest spóźnieniem. O jedną sekundę też.
Cytuj:
Jeśli w dalszej treści określona jest długość spóźnienia, która powoduje przegranie meczu, to jestem za dokładnym określeniem tego czasu i w wypadku pojedynczego frejma.

W dalszej treści określona jest długość spóźnienia skutkująca innymi konsekwencjami - odebraniem spóźnialskiemu całego meczu. Nawiązując do poprzedniego przykładu, jeżeli zawodnik przybędzie do stołu o 11.14, będzie grał. O 11.15 i jedna sekunda przegrywa mecz. Dokładność określenia spóźnienia powodującego przegraną jest taka sama jak utraty pierwszego frejma. Co tu jeszcze można dokładniej określić?

Pozdrówka

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 9:57 
pro
pro

nemrod napisał(a):
Akurat on dlatego, żeby zawodnicy z końca drabinki nie byli po kolei wysadzani z gry przez gościa, który jest o kilka klas lepszy od nich.

Ten "gość" jest lepszy dzięki swojej pracy.

nemrod napisał(a):
Ale zapis "nie ma żadnych dopisywań po zamknięciu listy" jest także możliwy i wskazany do przyjęcia.

Albo wszyscy, albo nikt.

nemrod napisał(a):
Brejk 70 to nic wyśrubowanego. A że 69 za mało - granica musi gdzieś istnieć. (...)Nagroda za brejka to nagroda "za najlepsze indywidualne osiągnięcie".

To prawda, 70 to nic wyśrubowanego. Ale pamietam brejka 66 Rafała Jewtucha z 4* w Atelier. Ten brejk był więcej wart niż niejedna setka. A to było "tylko" 66.

nemrod napisał(a):
A w dół, żeby nie pozostawiać możliwości różnej interpretacji tym, którzy nie są z cyferkami za pan brat.

Jak dla mnie określenie od 5 w górę (lub 5 i więcej), poniżej 5 w dół nie pozostawia możliwości interpretacji.

nemrod napisał(a):
Spóźnienie to spóźnienie. Przekroczenie podanego punktu czasowego o dowolny odcinek czasu. Przy meczu wyznaczonym na godzinę 11.00 przybycie o 10.59 jest zgodne z regulaminem, a każde po 11.00 jest spóźnieniem. O jedną sekundę też. (...) Co tu jeszcze można dokładniej określić?

Może sprecyzuję. Na turniejach 3* i 4* na ogół gra sie do trzech wygranych. Spóźnienie 15 minutowe powoduje przegranie meczu. Ale czy spóźnienie mniejsze to zawsze utrata tylko jednego frejma? A jeśli zawodnik spóźni się np. 14 minut? Zdążył, ale czy powinien stracić jednego frejma, czy dwa? Zastanawiam sie nad zróżnicowaniem kary.

Pozdrawiam
Bożena

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 15:13 
challenger
challenger

balbinka napisał(a):

Zgadza się, ale ci zawodnicy, którzy startują z dołu drabinki też jakąś pracę wykonują, każdy stosowną do swoich możliwości lub woli. No i powiedzmy, że taki zawodnik chce wystartować w turnieju, chce powalczyć, wygrać chociaż jeden mecz. A tu trafia na przykład na rankingową jedynkę. I co? I klops. Od razu żegna się z turniejem. Nie wygląda to zachęcająco. Jeśli pozwolimy na dopisywanie czołowych zawodników na dół drabinki, to zawsze któryś zawodnik z dołu będzie miał po prostu pecha, choćby nie wiem jak mu zależało na graniu, to nic nie poradzi, bo taka drabinka i koniec. A jak najbardziej powinien taki zawodnik dostać szansę zagrania meczu na swoim lub zbliżonym do swojego poziomie.
Uważam, że zapis uniemożliwiający zapisy po terminie czołowej trzydziestce dwójce rankingu, aktualnemu Mistrzowi Polski oraz członkom Kadry Narodowej powinien pozostać.

balbinka napisał(a):
To prawda, 70 to nic wyśrubowanego. Ale pamietam brejka 66 Rafała Jewtucha z 4* w Atelier. Ten brejk był więcej wart niż niejedna setka. A to było "tylko" 66.

Zgadza się, wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego brejka. Ale tak jak
nemrod napisał(a):
granica musi gdzieś istnieć

Nie możemy opierać przepisów na kryteriach ładny-brzydki, imponujący-mało imponujący. To pozostawia zbyt duże pole manewru (a wręcz uniemożliwia jednoznaczne stwierdzenie, czy należy się nagroda, czy nie), jednemu może się podobać, drugiemu nie, a trzeciemu średnio. Kto wtedy decydowałby o przyznaniu, bądź nieprzyznaniu nagrody finansowej zawodnikowi? W takiej sytuacji nie można opierać się na upodobaniach jednej osoby. A tak... jest przepis, jest jasna granica i koniec.

Pozdrawiam ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 15:36 
pro
pro

magdak napisał(a):
Jeśli pozwolimy na dopisywanie czołowych zawodników na dół drabinki, to zawsze któryś zawodnik z dołu będzie miał po prostu pecha, choćby nie wiem jak mu zależało na graniu, to nic nie poradzi, bo taka drabinka i koniec.

Dlatego jestem raczej za nieprzekraczalnym terminem zapisów.
magdak napisał(a):
Kto wtedy decydowałby o przyznaniu, bądź nieprzyznaniu nagrody finansowej zawodnikowi? W takiej sytuacji nie można opierać się na upodobaniach jednej osoby. A tak... jest przepis, jest jasna granica i koniec.

Zgadzam się w pełni. I dlatego uważam, że powinna być jednakowa nagroda za najwyższego brejka turnieju - niezależnie od jego wysokości. Niekoniecznie finansowa.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 12 sty 2007 17:53 
challenger
challenger

balbinka napisał(a):
Dlatego jestem raczej za nieprzekraczalnym terminem zapisów.

Tu się przychylam. Ale nie przychylam się do Twojego stwierdzenia:
balbinka napisał(a):
Albo wszyscy, albo nikt.

Wariant "wszyscy" odpada. Albo nikt, albo ta zasada pozostaje w takiej formie, w jakiej była (w propozycji Regulaminu opcja 2. - z małą zmianą doprecyzowującą pojęcie członków Kadry Narodowej).
Ale chyba jednak wolę opcję 2.

balbinka napisał(a):
I dlatego uważam, że powinna być jednakowa nagroda za najwyższego brejka turnieju - niezależnie od jego wysokości. Niekoniecznie finansowa.

Dobrze. Ale jeśli chodzi o nagrodę finansową, to wg mnie możemy przyjąć kryterium określające wysokość tego brejka - minimum 70pkt. Nie zapominajmy, że mówimy o 4*. Jak na 4* to 70 jest w porządku.
Propozycja Regulaminu mówi też o nagrodzie za brejka na 3* (min. 50 pkt.) - w obecnej wersji regulaminu przyznanie takiej nagrody leży w kwestii organizatora. Dobra zmiana.

A właśnie... jak to jest z nagrodami na Mistrzostwach Polski/5*? Ani obecny Regulamin, ani propozycja Regulaminu o tym nie stanowią.

Podoba mi się również punkt "21. Opłaty startowe i kaucja sędziowska." Proponowane jest wprowadzenie zapisu:
Cytuj:
Kaucja zwracana jest zawodnikom, którzy:
- wywiążą się z obowiązku sędziowania, albo
- zostaną zastąpieni przez sędziów wyznaczonych przez organizatora

a potem w punkcie 23.
Cytuj:
A/ zawodnik przegrywający ma obowiązek sędziowania meczu w następnej rundzie;
B/ w pierwszej serii meczów każdego dnia turnieju dopuszcza się wzajemne sędziowanie przez grających, z zastrzeżeniem punktów C i D;
C/ organizator turnieju PORS*** ma obowiązek zapewnić sędziowanie przez sędziów licencjonowanych meczów od 1/4 finału;
D/ organizator turnieju PORS**** ma obowiązek zapewnić sędziowanie przez sędziów licencjonowanych meczów od początku turnieju;

Moim zdaniem rozwiewa wątpliwości.

Pozdrawiam ;)

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 sty 2007 21:15 
pro
pro

magdak napisał(a):
balbinka napisał(a):

Zgadza się, ale ci zawodnicy, którzy startują z dołu drabinki też jakąś pracę wykonują, każdy stosowną do swoich możliwości lub woli. No i powiedzmy, że taki zawodnik chce wystartować w turnieju, chce powalczyć, wygrać chociaż jeden mecz. A tu trafia na przykład na rankingową jedynkę. I co? I klops. Od razu żegna się z turniejem. Nie wygląda to zachęcająco. Jeśli pozwolimy na dopisywanie czołowych zawodników na dół drabinki, to zawsze któryś zawodnik z dołu będzie miał po prostu pecha, choćby nie wiem jak mu zależało na graniu, to nic nie poradzi, bo taka drabinka i koniec. A jak najbardziej powinien taki zawodnik dostać szansę zagrania meczu na swoim lub zbliżonym do swojego poziomie.
Uważam, że zapis uniemożliwiający zapisy po terminie czołowej trzydziestce dwójce rankingu, aktualnemu Mistrzowi Polski oraz członkom Kadry Narodowej powinien pozostać.

[...]

Jak chce grać na swoim poziomie, to niech gra w mniejszych turniejach, gdzie "jedynka" nie dopisze się po terminie. Albo w turniejach poza PORSem. Sory, ale argumentacja, że jak ktoś jest słaby, to nie powinien grać z mocniejszymi od siebie jakoś do mnie nie trafia. To może Trajdosa też nie zapisywać na turnieje, bo jest za dobry?

Możnaby najwyżej wprowadzić coś na kształt kary dla czołowej 32 PORSa. Np. podwójne wpisowe, jak po terminie. Może więcej osób by pamiętało. Choć z drugiej strony weźmy takich, co nie wiedzą, czy będą mogli zagrać.

W każdym razie trzymam stronę Balbinki :)

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 sty 2007 21:25 
master
master

magdak napisał(a):
balbinka napisał(a):

[...]

A wg mnie wszyscy powinni być traktowani tak samo. Nie powinno się dyskryminować zawodników bo są lepsi... Albo nie dopisujemy nikogo, albo wszystkich.

"Don't try to live so wise"

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 sty 2007 22:05 
master
master

Troszkę pokombinowaliśmy - Marcin i ja. Oto nasze przemyślenia.

Na początek przypadkowo znaleziona literówka. Pod tym kątem spojrzę na tekst później ;).

Cytuj:
4. (...)Termin nadsyłania propozycji (...).

A teraz poważniej.

Cytuj:
18. Zgłoszenia zawodników do turniejów.

A/ Lista zgłoszeń zawodników do turniejów PORS* i PORS** zamykana na 1 dzień przed rozpoczęciem zawodów.

B/ Lista zgłoszeń zawodników do turniejów PORS*** i PORS**** zamykana jest na 5 (pięć) dni przed planowaną datą rozegrania finału turnieju o godz. 21.00.
Wszystkie turnieje rangi 4* i 3* traktowane są jako turnieje trzydniowe, trwające – z wyjątkiem szczególnych dni wolnych od pracy – od piątku do niedzieli. Oznacza to, że [np.- wykreślone] dla turnieju kończonego w niedzielę zgłoszenia przyjmowane są do wtorku do godz. 21.00, informacja o grach podawana jest od godz. 18.00 w środę.
Lista nazwisk prawidłowo zgłoszonych zawodników podawana jest na stronie www.snooker.pl do godz. 22.00. Drabinka turniejowa, zawierająca informacje o miejscu i terminach gier podawana jest w dniu następnym od godz. 18.00.

C/Planując gry turniejowe dla zawodników przyjezdnych organizator winien, w miarę możliwości organizacyjnych, uwzględnić możliwości dojazdu do miejsca rozgrywek.

D/ Sposób ustalania listy zgłoszeń zawodników do turnieju PORS***** podawany będzie każdorazowo w osobnym regulaminie dotyczącym tych zawodów.

E/ Zgłoszenia zawodników do turniejów PORS odbywają się poprzez rejestrację internetową na stronie www.snooker.pl. Dopuszczalne jest także zgłoszenie telefoniczne lub SMS-em na jeden, wskazany dla danego turnieju, numer telefonu.

Wyjaśnienie:

Wprowadzone przez nas zmiany wydają się kosmetyczne. Jak widać treść „uwagi” przenieśliśmy bezpośrednio do podpunktu 18B, gdyż, naszym zdaniem, jemu właśnie była ona przynależna. Połączenie określenia czasu trwania turniejów z terminami zapisów powinno wykluczyć wszelkie wątpliwości. Usunęliśmy również wyrażenie „na przykład”, jako sugerujące inną możliwość niż podana w przepisie.

Cytuj:
(opcja 1) Po zamknięciu listy zgłoszeń do gry w turnieju PORS mogą być przyjęci tylko zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 201 i dalszych otwartej listy rankingowej lub niefigurujący na tej liście.
(opcja 2) Po zamknięciu listy zgłoszeń do gry w turnieju PORS nie mogą być przyjęci: aktualny Mistrz Polski, zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 32 na otwartej liście rankingowej oraz członkowie pierwszych składów Kadry Narodowej w kategoriach mężczyzn, kobiet i juniorów.

Proponujemy bardzo skrócić treść tego punktu:

Cytuj:
Po upływie terminu zgłoszeń do turnieju lista zostaje zamknięta i nie ma możliwości, aby jakikolwiek zawodnik, niezależnie od zajmowanego miejsca na liście rankingowej, mógł się do niej po tym terminie dopisać.

Myślimy, że wyjaśnienie jest tu zbyteczne. Nasza rzeczywistość snookerowa pokazała, że takie zaostrzenie przepisu jest konieczne.

Dalej:

Cytuj:
21. Opłaty startowe i kaucja sędziowska:
A/ wysokość opłat startowych i kaucji dla zawodników określa Tabela Opłat Związkowych.
B/ przy wpłacie wpisowego (opłaty startowej) pobierana jest od zawodnika kaucja sędziowska zwracana po sędziowaniu. Kwota kaucji nie jest zwracana w przypadku odmowy sędziowania, przekazywana jest ona osobie sędziującej w zastępstwie. W przypadku sędziowania wzajemnego przez grających zawodników kwota ta dzielona jest między nich.
- zostaną zastąpieni przez sędziów wyznaczonych przez organizatora.

Wytłuszczony fragment jest nieprecyzyjny i może być źle zrozumiany. Sugeruje, że nawet w pierwszych rundach zawodnik może otrzymać zwrot kaucji, jeśli do sędziowania zostanie wyznaczony sędzia licencjonowany. Proponujemy drobne doprecyzowanie:

Cytuj:
- odpadną w rundzie, po której (zgodnie z regulaminem) organizator wyznacza sędziów licencjonowanych.

Proponujemy również, aby dodać zdanie na końcu tego punktu:

Cytuj:
Kaucja nie jest pobierana od zawodników rozstawionych od razu w 1/8 finału.

I jeszcze mamy kilka dodatkowych propozycji. Na razie przedstawimy jedną z nich, następne już wkrótce.

Sugerujemy zwiększyć liczbę przewidywanych rund w tabeli punktowej do 33+ dla turniejów PORS**. Zwiększy to automatycznie liczbę przyznawanych punktów.

PORS** ____ 1. ___ 2. ___ 3. ___ 5. ___ 9. ___ 17. ___ 25. ___ 33+
33+ _______ 42 ___ 34 __ 26 ___ 18 __ 14 ___ 10 ____ 6 _____ 2
17 do 32 ___ 36 ___ 28 __ 20 ___ 14 __ 10 ____ 6 ____ 2 _____ --
16 i mniej __ 30 ___ 22 __ 14 ___ 10 ___ 6 ____ 2 ____ -- _____ --

Uzasadnienie:

Ta zmiana ma sens choćby ze względu na przykład Krakowa i Szczecina. W tych klubach (a jest możliwe, że w innych będzie podobnie) w turniejach PORS** występuje dość duża liczba zawodników. Część z nich odpada w rundzie "ostatnich 32", a niektórzy przegrywają już w "ostatnich 48", ale mimo wszystko, według obecnej tabeli punktów, przegrywający z wymienionych rund dostają identyczną liczbę punktów.

CDN. :)

Marzena i Marcin

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 sty 2007 22:13 
master
master

MaŁa napisał(a):
Proponujemy bardzo skrócić treść tego punktu:

Cytuj:
Po upływie terminu zgłoszeń do turnieju lista zostaje zamknięta i nie ma możliwości, aby jakikolwiek zawodnik, niezależnie od zajmowanego miejsca na liście rankingowej, mógł się do niej po tym terminie dopisać.

Myślimy, że wyjaśnienie jest tu zbyteczne. Nasza rzeczywistość snookerowa pokazała, że takie zaostrzenie przepisu jest konieczne.

I bardzo dobrze. Kiedy chce się jechać na turniej, to trzeba się zdeklarować w terminie.

"Don't try to live so wise"

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 sty 2007 23:51 
challenger
challenger

daszczuk napisał(a):
Jak chce grać na swoim poziomie, to niech gra w mniejszych turniejach

A dlaczego nie może zagrać w większych? Nie po to ląduje w pierwszej rundzie, żeby od razu spotkać w niej lidera rankingu. Znajduje się w niej po to, by móc powalczyć - z osobą o zbliżonym poziomie gry. Przecież po to jest drabinka, podział na rundy i ten cały system rozstawiania. Zawodnicy nie zapisują się na turniej po to, żeby od razu przegrać, ale z zamiarem powalczenia. Chociaż w pierwszym meczu.

daszczuk napisał(a):
Sory, ale argumentacja, że jak ktoś jest słaby, to nie powinien grać z mocniejszymi od siebie jakoś do mnie nie trafia.

Powinien, jak najbardziej (grając z lepszym się uczysz), ale nie w pierwszej rundzie (patrz wyżej). Jak takie numery będą, to zawodnicy niżej w rankingu nie będą chętnie przyjeżdżać na czwórki.

daszczuk napisał(a):
To może Trajdosa też nie zapisywać na turnieje, bo jest za dobry?

Wojtek Trajdos jest nisko w rankingu - trudno. Pojęcie 'dobry' jest względne i ma płynne granice. A przepisy muszą się opierać na czymś jasnym i formalnym. W tym wypadku jest to ranking, innego wyjścia nie widzę.

daszczuk napisał(a):
Choć z drugiej strony weźmy takich, co nie wiedzą, czy będą mogli zagrać.

Właśnie dlatego nie za bardzo opowiadam się za całkowitym zniesieniem zapisów po terminie. Choć wolę już to, niż opcję "wszyscy".

Pozdrawiam ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 15 sty 2007 2:40 
Ekspert
Ekspert

MaŁa napisał(a):
Połączenie określenia czasu trwania turniejów z terminami zapisów powinno wykluczyć wszelkie wątpliwości.

Trafna uwaga. Z usunięciem "naprzykładu" również. Literówka bezdyskusyjna.

Cytuj:

Cytuj:
... wyjaśnienie jest tu zbyteczne. Nasza rzeczywistość snookerowa pokazała, że takie zaostrzenie przepisu jest konieczne.

Tu akurat wyjaśnienie nie jest zbyteczne. Co z tymi, których nie ma na liście rankingowej?

Dalej:

Cytuj:
21. Opłaty startowe i kaucja sędziowska:
...
- zostaną zastąpieni przez sędziów wyznaczonych przez organizatora.

Cytuj:
Wytłuszczony fragment jest nieprecyzyjny i może być źle zrozumiany. Sugeruje, że nawet w pierwszych rundach zawodnik może otrzymać zwrot kaucji, jeśli do sędziowania zostanie wyznaczony sędzia licencjonowany.

Jest precyzyjny. Sugestia jest właśnie taka i została prawidłowo odczytana. Dbający o reputację klubu i turnieju organizator może zapewnić opłacanych przez siebie sędziów od pierwszych rund. Nawet niekoniecznie licencjonowanych. Wówczas nie ma potrzeby, by zawodnik tracił kaucję sędziowską. Takiej szansy organizatorom turniejów nie wolno odbierać.

Proponujesz dodać zdanie:
Cytuj:
Kaucja nie jest pobierana od zawodników rozstawionych od razu w 1/8 finału.

Zbędne. Mogą być potrzebni markerzy, z różnych powodów - kaucja jest wówczas potrzebna. Rozsądny organizator nie dołoży sobie pracy, pobierając niepotrzebną kaucję tylko po to, by ją później oddać. A nierozsądny popracuje więcej i sam (albo po sugestii nie do odrzucenia) dojdzie do wniosku, by nie pobierać. Nie wolno odbierać ludziom możliwości myślenia.
Cytuj:
zwiększyć liczbę przewidywanych rund w tabeli punktowej do 33+ dla turniejów PORS**. Zwiększy to automatycznie liczbę przyznawanych punktów.

Do przemyślenia. Ten automat może mieć i zalety, i wady.

Pozdrówka

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 15 sty 2007 19:05 
Ekspert
Ekspert

magdak napisał(a):
A właśnie... jak to jest z nagrodami na Mistrzostwach Polski/5*? Ani obecny Regulamin, ani propozycja Regulaminu o tym nie stanowią.

Celne zwrócenie uwagi. Stanowią, tyle że w sposób oczywisty dla osób będących na co dzień w wirze obsługi gier, a niemal nieczytelny dla wielu innych. Dla tych, którzy z regulaminu chcą się czegoś dowiedzieć, bo ci pierwsi znają go na pamięć. Oczywisty, rutynowy błąd twórców. Kolejny dowód, że teksty kierowane do szerokiego kręgu odbiorców muszą najpierw przejść egzamin czytelności.

Zapis jest zakodowany w kończącym właśnie bieg regulaminie w punkcie 19.D, a w projektowanym nowym w 18.C:
Cytuj:
Sposób ustalania listy zgłoszeń zawodników do turnieju PORS***** podawany będzie każdorazowo w osobnym regulaminie dotyczącym tych zawodów.

Zakodowany, bo z cytowanego tekstu wynika, że każdy turniej rangi 5* sterowany jest osobnym, na tę jedną okazję stworzonym regulaminem. Mówię o założeniach, nie realizacji. Ładnie, że tę lukę wskazałaś. W nowym regulaminie będzie to podane otwartym tekstem. Według wstępnej propozycji, w punkcie 2, opis turnieju PORS***** (5*) będzie uzupełniony zdaniami:
Cytuj:
Każdy turniej tej rangi przebiega według osobnego regulaminu, opracowanego dla tych zawodów. Regulamin ten określa wszystkie szczegóły turnieju, m.in. system zapisów, przebieg gier i sposób honorowania zwycięzców.

Punkt 18.C będzie wówczas powtórzeniem fragmentu tego samego tekstu, ale dla przejrzystości zbierania kompletu informacji na dany temat w jednym miejscu powinien pozostać.

Jeśli masz - także inni - lepszy pomysł, proszę o propozycję.

Pozdrówka

P.S. Wykorzystam okazję do podsumowania Twoich wielu postów, na różne tematy. Czytając je jestem pod wrażeniem prostej, konsekwentnej logiki. Wprawdzie to tylko w moim własnym imieniu, ale podziw i duże brawa.

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 18 sty 2007 23:58 
Ekspert
Ekspert

Pierwszy etap otwartej dyskusji został zakończony i podsumowany w wewnętrznej dyskusji Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej. Efekty widoczne są w dostępnej TUTAJ wersji Regulaminu. Zmiany w stosunku do wersji wyjściowej dokonane zostały w punktach 2, 19, 22, 29 i 36.

Następny etap, dyskusja w gronie zawężonym do Komisji RS oraz Zarządu, przewidziany jest na koniec bieżącego tygodnia. Nie wyklucza to dalszego zgłaszania własnych uwag, w taki sam sposób jak poprzednich.

Pozdrówka

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 19 sty 2007 0:08 
master
master

Cóż... Propozycje padły, czasu na następne nie wystarczyło :( - to nie jest zarzut, to żal z powodu braku czasu własnego, takiego na co dzień...

Mam prośbę, aby w owym węższym gronie przedyskutowano jednak proponowane poprawki do punktu 18.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 19 sty 2007 4:57 
Ekspert
Ekspert

MaŁa napisał(a):
Mam prośbę, aby w owym węższym gronie przedyskutowano jednak proponowane poprawki do punktu 18.

Poprawki do punktu 18 były na osobnej liście, zakwalifikowanych jako oczywiste, podobnie jak zmiana słowa "nasyłania" na "nadsyłania". Zdarza się, że przy koncentracji na sprawach kontrowersyjnych takie oczywistości "się zapodziewają" - tak właśnie stało się tu.

Bardzo proszę o wskazanie, jeśli tego typu przeoczenie zdarzyło się jeszcze w innym miejscu.

Pozdrówka

PostNapisane: Wt, 17 kwi 2018 7:58 
junior
junior

Every day when you wear swarovski outlet jewelry,true religion jeans you should choose Coach Outlet a simple Ugg Boots and elegant the north face classic style.canada goose Each base garment has at moncler jackets sale least three different devices.nike When you find Coach Factory Outlet the base product,sac longchamp paris you can use it as a center for selecting jewelry,Kate Spade Handbags clothing,ugg australia shoes and Coach Outlet Cheap related bags.Nike Air Max 2017 Each article nike store has at least three unique Michael Kors Bags Outlet combinations of feelings,Coach Outlet Store Online so you do not air jordan shoes need to worry about nike shoes what you Prada wear every day or canada goose outlet what you do not wear.tory burch sale Problems you can make the most of your wardrobe.Coach Factory Outlet Online The dress does not Cheap Ray Ban change every day.Coach Outlet There are many people who timberland shoes have to worry about how Nike Shoes to dress.Ferragamo Shoes This time we will oakley sunglasses outlet introduce spring Burberry Outlet clothes,Cheap Ray Ban Sunglasses and when we try to Ray Ban Outlet choose a dress every day,Louboutin Outlet we can use it as a reference Coach Factory Outlet for real popularity. Sometimes,Uggs black friday when faced with a lot Cheap Jordans of popular information,Ray Ban Sunglasses people do not Cheap Oakley Outlet know where to start,Skechers Sandals will not buy pandora charms new popular clothes or Michael Kors Outlet can not Red Bottom Shoes always stick to Michael Kors Outlet Online their style,Canada Goose Outlet Online women - burberry small wrinkles,Adidas Outlet the usurer knows.Coach Factory Outlet This color scheme,montblanc pen sale which is a calm blue,Tory Burch Outlet Store stable, stable,ugg australia boots blue or blue with a New Balance Outlet blue color,coach outlet is very smart.Asics Shoes If you do not know how to Moncler Jackets Outlet match,Ugg Outlet you can choose Coach Factory Outlet one product Coach Outlet in black,Air Jordans white or gray.Michael Kor Factory Outlet These colors Oakley Sunglasses Canada do not seem unexpected to you.Nike Outlet Store The tide of Adidas NMD the wide trousers Salomon Shoes still did not longchamp sale miss the winter travel,nike air max 2017 and the trousers from the yeezy boost 350 shark-grayston were beautiful to canada goose jackets outlet have a jacket to Christian Louboutin Outlet reduce the timberland boots sense of costume.rayban sunglasses A pair of adidas nmd R1 shoes is the best choice! Just Christian Louboutin Shoes as girls of minimalist Coach Outlet color can refer to this UGG Outlet method table.ray ban sunglasses outlet Warm dark gray oakley sunglasses brown color jordan shoes for sale looks somewhat depressing.mont blanc michigan Brilliant tops Ray Ban Sunglasses and sneakers Pandora Jewelry can stimulate coach outlet the style.Ralph Lauren Outlet Hot accessories Air Jordans for taupers Oakley Sunglasses Outlet (for example,Ray Ban Sunglasses this kit) Fitflop Shoes can be up to Adidas Outlet 100% temperament,vans outlet but you can Michael Kors Factory Outlet Online also start Coach Outlet with a hat that Adidas Outlet Store is not used to moncler wear this color for a woman.Converse Shoes Bright green coach purses grass is a color Stuart Weitzman Shoes that most girls red bottoms louboutin dare not try.Cheap Oakley Sunglasses If you are polo ralph lauren worried about wearing ray ban outlet online too much,ugg boots sale you can wear a Cheap Jordans green beret or other Vans Store accessory.New Balance Shoes Outlet Simplicity and design North Face Jackets Outlet is Xiaobian's favorite style.true religion jeans outlet Not only that,Adidas Shoes it also has a Timberland neutral sense Polo Ralph Lauren Shirts of freshness with nba jerseys nike a slightly sexual,Cheap NFL Jerseys but feminine texture.cheap jerseys china I love it.oakley sunglasses outlet IG can see many Polo Outlet simple and Polo Ralph Lauren Outlet simple things.swarovski jewelry sale You must follow nike outlet store the original style of ugg boots on sale the original dress,moncler the pursuit of real sac longchamp pas cher clothes under armour outlet and the simple style of the Timberland Outlet girl and always cheap jerseys from china follow the latest Polo Ralph Lauren Outlet Online fashion fashions in Korea.red bottom shoes It's a simple coach outlet online spring dress,red bottom shoes but it's not ugg outlet just a staple,Air Jordans Shoes but a sweet Korean Uggs Outlet that really cheap Jordan loves Taiwanese girls.polo outlet In the closet coach factory outlet online you can learn to nhl jerseys use simple cheap canada goose jackets clothes in your clothes.Moncler You can not louboutin make a mistake in pandora charms your clothes.Michael Kors outlet There are a Christian Louboutin Sneakers lot of coats and coats coach outlet online in his clothes.Pandora Bracelets To track the Michael Kors Outlet Online purchase and ray-ban canada correspondence,ray ban sunglasses outlet click Next.Michael Kors Online At the same time,Salomon Outlet in favor of Oakley Sunglasses the more mature style of small women,true religion outlet the combination ugg australia of European and Coach Outlet Store Online American fashion Ray Ban Sunglasses Outlet and Korean style,valentino heels very rich Coach factory outlet and multilevel,tommy hilfiger can see the Cheap Ray Ban Sunglasses elements of fashion,the north face outlet Unique costume is Coach Outlet also a focal girl.yeezy boost 350 The V series also Ugg Boots uses gadgets Michael Kors Outlet Online to improve the retro jordan shoes texture of the dress Michael Kors outlet Online and mature femininity,Coach Outlet online so choosing Prada Handbags gadgets is also very Michael Kors Outlet Online important.yeezy boost Sunglasses, bags,under armour outlet earrings or hats,uggs and as long as oakley sunglasses store you choose the right one,Kate Spade Handbags you can change the mont blanc tastes of your dress.Ray Ban Eyeglasses A clean,true religion jeans fresh IG is like a ED Hardy Outlet person who makes a swarovski crystal good impression North Face Jackets when dressing,Ed Hardy Clothing Outlet so I prefer a slightly casual Coach Outlet Online and laid-back style,Coach Outlet and many girls like fitflop sale it these days.michael kors outlet Instead,tory burch outlet there is the Polo Ralph Lauren Outlet Store character of a ray ban sunglasses neighboring girl,Oakley Sunglasses each GI Coach Outlet Online image offers comfort,Coach Outlet Clearance and people can feel moncler outlet the beauty nba jerseys and tranquil nba jerseys sale atmosphere longchamp handbags of their life. Swarovski Jewelry Outlet Walking IG will feel a Uggs Outlet lot of rest.Nike Factory Outlet Her cute and cute look was Christian Louboutin involuntarily drawn,Skechers Outlet and soft and playful clothes nfl jerseys wholesale were loved by many.Coach Outlet Online College students are polo ralph lauren ugg store well-suited for wearing oakley vault because they are Asics Outlet often used by students nike outlet who need basic subjects Polo Ralph Lauren Outlet such as t-shirts,Giuseppe Zanotti Outlet striped clothes Fitflop Sandals and tanned cheap oakley sunglasses trousers.Polo Ralph Lauren Very useful north face jackets model for air max pas cher wearing.adidas nmd Not only are Coach Outlet Online girls going to see some of her Coach Handbags and her michael kors outlet online boyfriends,Coach Outlet Store Online so do not let North Face Outlet them wear white snow,north face jackets and also UGG Australia admire the Christian Louboutin Outlet fashion of super fashion.

I can't be considered a good boy,cheap oakley sunglasses but I didn't think ugg boots so when I was young.Coach Outlet I like to mont blanc climb high, bold,Adidas Shoes Outlet and I am extremely happy with the true religion trees in polo ralph lauren the room.coach outlet online When I was in Coach Factory Outlet Online fourth grade,Coach Outlet Online I dropped out of elementary Coach Outlet Online Store school due to the Coach Handbags Outlet Cultural Revolution,Fitflop Sandals but when I was Ray Ban Sunglasses still in the Coach Outlet Store fifth and Salomon Outlet sixth grades,nike shoes I was still swinging Nike Outlet Store in the Yuhong Nike Outlet Elementary Michael Kors US School Pandora Charms campus of the Cheap UGGS Air Force adidas nmd compound.Swarovski Jewelry I was very familiar Coach Bags Outlet with the school and Ralph Lauren Outlet I was very familiar longchamp with the teaching jordan shoes 11 building.
There are several Coach Outlet Store large banyan ugg boots for women trees on the cheap jerseys sale school grounds.Air Jordan Shoes I am very sure that it is a banyan tree. It is particularly attractive because of Coach Outlet Online the cash owed from Mont blanc Pens the trees every spring.Adidas NMD Mens Saving money Coach Outlet is commonly known michael kors outlet as the fruit of ray ban outlet the banyan tree.Moncler sale It can be coach outlet store eaten directly,Polo Ralph Lauren Outlet sweet and delicious,oakley sunglasses and it will be swarovski jewelry fine to eat Timberland Boots as much as possible.red bottom heels Later I learned that ray ban sunglasses sale money or medicine,cheap jerseys baseball spleen and stomach Ugg Boots save money can be cooked to eat,ray ban sunglasses steamed porridge or ugg boots factory even make north face outlet soup to trap.ray ban eyeglasses In the spring Ugg Australia of that year,Polo Ralph Lauren the first pandora rings thing to go to canada goose jackets school Moncler Outlet every day is to oakley sunglasses look up at the Christian Louboutin Shoes big banyan tree and wait Moncler Jacket Outlet for the full tree season.
At that time,nike air max the sports the north face Jackets facilities canada goose on the school Cheap Uggs playground oakley sunglasses were mostly authentic nfl jerseys based on local conditions.Oakley Sunglasses The eucalyptus trees Coach Outlet Store generally Oakley Sunglasses grew to oakley outlet look like seven.coach outlet online The older the trees were,Burberry Outlet the oldest banyan adidas yeezy boost 750 tree was tied with a Coach Factory Outlet thick iron core New Balance on the neck.Canada Goose Let us practice Cheap Asics Shoes climbing.Christian Louboutin Outlet Most of the pupils Christian Louboutin did not climb adidas yeezy boost 350 v2 to the top.nba jerseys I could,swarovski jewelry when my best arm Cheap Jordans 11 was able to ugg outlet pull it up Polo Outlet to the top,Cheap Oakley Sunglasses I looked down Cheap Jordans on my envious true religion jeans classmates and I was Michael Kors Handbags proud of myself.Michael Kors Handbags The so-called nhl jerseys sale¡°dry pullout¡± Red Bottom Shoes means no force Pandora Bracelet on the legs or feet,coach purses outlet online no cramping, only use Ugg Outlet Online The arm pulls up,Adidas Outlet alternates polo outlet right and left,Coach Cyber Monday rises rapidly,Ray-Ban Sunglasses Outlet and is highly Salomon Shoes Outlet visually pleasing.
When I climb to the top, I can turn tory burch outlet stores over the tree.moncler jackets outlet After riding tory burch shoes on the tree,Skechers ride on the trunk and then move it Ray Ban Sunglasses forward to Michael Kor Outlet Online the tree squat.Michael Kors Handbags Then look around and ray ban eyeglasses watch where the money is plump,Oakley Sunglasses and where cheap true religion outlet I can take my weight. At this time,Coach Factory Outlet the students Cheap Ugg under the tree Coach Outlet online will repeatedly throw a Air Max 90 bamboo stick until Kate Spade I catch it.Stuart Weitzman Pumps I used this Coach Factory Outlet bamboo basket to Ray Ban Outlet Store fight for money.longchamp When a bunch of money came down,Timberland Outlet I always pandora jewelry charms accompanied true religion outlet store my childhood north face companions to The North Face Outlet cheer from my heart. Nowadays,Michael Kors Handbags Outlet few people Cheap Christian Louboutin buy clothes Cheap Oakley for clothes.Coach Outlet Stores Even if they order clothes,north face outlet they go directly to ugg boots the clothing store,Asics Shoes tailor their clothes,ray ban canada and select samples for customization.Ralph Lauren Outlet Online As for the fabrics,Cheap nba jerseys the clothing store Cheap NBA Jerseys will provide samples,Ugg boots a thick one and a Coach Handbags Outlet small one.Michael Kors Handbags Feng Qi from the people,ED Hardy Shoes which block material nike outlet store stores will cut a cheap oakley outlet small block Tory Burch Outlet for you to check,nike outlet and then Michael Kors Handbags immediately under armour shoes calculate the price.Prada Outlet After a few days,nike air max pas cher try it once The North Face Outlet and then make a Ugg Boots Clearance symbolic change.
In the past,montblanc pen clothing was red bottom heels more common Coach Outlet than clothing.nba jerseys shop The reason was uggs outlet that it was cheaper to make clothes, and to go to a cloth shop adidas nmd runner to pull a uggs outlet piece of cloth,Coach outlet it was natural Prada Handbags for people to figure out canada goose outlet how much swarovski jewelry material to use.moncler jackets I remember that for a Ed Hardy Outlet single fabric to be cheap jordan shoes made of pants,adidas yeezy boost I need to timberland shoes buy two trousers.coach outlet store online It is enough to Polo Ralph Lauren Shirts buy two tommy hilfiger pairs of pants.Ray Ban Outlet Store But when I was young,Valentino Outlet I rarely bought chaussures louboutin double-stranded material longchamp because the Michael Kors Outlet Store Online double-sided fabric fitflops sale clearance was mostly a nike air max woolen material Ray Ban Sunglasses and was one Coach Factory Outlet Store grade higher Ray Ban Sunglasses Outlet than the fabric.
The cloth shop was once the warmest Giuseppe Zanotti Shoes scene in cheap nike shoes the city.Cheap Jordans The colored fabrics uggs outlet were sorted and arranged according to oakley sunglasses the price of the Michael Kors Factory Outlet material used.michael kors outlet online The one on the ground cheap air Jordan was a good one.sac longchamp pliage When the customer New Balance Outlet looked at Polo Ralph Lauren the fabric,skechers the salesperson Ray Ban outlet pulled the Michael Kors Outlet cloth out of the rack.Coach Outlet Online Flatten to the surface The North Face Outlet of the counter, let the guests think ralph lauren again for a while,canada goose outlet online when the customer Adidas Yeezy Shoes is determined to buy,Adidas Shoes Outlet the salesman Jordan Shoes hands hold air jordan shoes a wooden Ray-Ban Sunglasses Outlet ruler or vans shoes tape measure one foot under armour shoes to one foot,Fitflops Sale Clearance after the amount moncler jackets outlet of good use of Timberland Outlet sheet-like chalk Converse Outlet to draw together, and then let Polo Ralph Lauren out After three minutes and the verbal approval of the guests,Coach Factory Outlet Online the blade trimmed Vans Shoes with the edge of Nike Outlet the wooden Christian Louboutin Outlet ruler gently Christian Louboutin Outlet cuts and tears,red bottom heels and a very Coach Outlet special kind of Salvatore Ferragamo Shoes movement is burberry sale repeated through Coach Outlet the cloth shop,Kate Spade Handbags Outlet full of joy.

Strefa czasowa: UTC + 2