Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest Pn, 09 gru 2019 7:55

Strefa czasowa: UTC + 2

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 10 kwi 2009 18:15 
Site Admin
Site Admin

Zapisy trwają. http://www.snooker.pl/rejestracja-191.htm

Równolegle zaplanowany jest turniej kobiet. Zapisy http://www.snooker.pl/rejestracja-195.htm O turnieju pań więcej w temacie viewtopic.php?t=4030

Lubelska "czwórka" ma być rozegrana w dwóch etapach: grup i pucharu. Szczegóły wkrótce.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 13 kwi 2009 21:35 
pro
pro

Poniżej przedstawiam ogólne zarysy systemu, jaki zostanie zastosowany na najbliższej "czwórce":

Pierwsza ósemka rozpoczyna grę od fazy Last16, druga ósemka od Last24 (czyli tak samo, jak do tej pory). Zawodnicy od 17 w dół utworzą 16 grup - przy osiemdziesięciu startujących (w sumie) będą to grupy czteroosobowe (16x4 = 64 + 16 rozstawionych = 80). Zwycięzcy grup zagrają ze sobą w rundzie Last32. W przypadku, gdy zgłosi się więcej, niż 80 osób, część grup będzie pięcioosobowych, jeśli mniej, to trzyosobowych. (Mam nadzieję, że zapisze się co najmniej 64 graczy, bo inaczej zobaczymy "grupy" dwuosobowe ;) - a na poważnie, to system zostanie chyba dostosowany do okoliczności). Przy 16-stu grupach po 4 osoby trzeba będzie rozegrać 96 gier, zastosowany zostanie modus lepszy z 4 (możliwe wyniki to 3:0, 3:1 lub 2:2), zakładane jest 100 minut na mecz.
Uwzględniając wykorzystanie 14 stołów (11 w Masters + 3 w Stolarni) plan gier wygląda następująco:
piątek:
17:00 - mecze grupowe (4),
18:40 - mecze grupowe (14, razem 18 ),
20:20 - mecze grupowe (14, razem 32),
sobota:
09:40 - mecze grupowe (14, razem 46),
11:20 - mecze grupowe (14, razem 60),
13:00 - mecze grupowe (12, razem 72 - dwa stoły na Last16 Kobiet),
14:40 - mecze grupowe (12, razem 84 - dwa stoły na Last16 Kobiet),
16:20 - mecze grupowe (12, razem 96 - dwa stoły na Last16 Kobiet),
18:00 - Last32 (potrzebne 8 stołów, na pozostałych trzech w Masters panie grają dwa ostatnie mecze Last16 i jeden ćwierćfinał),
20:00 - Last24 (potrzebne 8 stołów, na pozostałych trzech panie grają ćwierćfinały),
niedziela:
Last16, półfinały pań (8+2),
ćwierćfinały, finał pań,
półfinały,
finał.
Drugie miejsce w grupie dawałoby punkty takie, jak teraz za miejsca 33-48, trzecie jak za 49-64, czwarte jak za 65-80, ew. piąte jak za 80+.

Do gier piątkowych w pierwszej kolejności wyznaczani będą zawodnicy lokalni oraz zajmujący dalsze miejsca w rankingu. Przy mniejszej liczbie startujących (w tym również w turnieju kobiet) część piątkowych meczów nie będzie musiała zostać rozegrana.

Aktualnie na linii Zarząd <-> Komisja Regulaminowo-Sędziowska trwa ustalanie szczegółów:
- rozstawienie zwycięzców grup do drabinki (ranking turniejowy kontra miejsca najwyżej rozstawionych zawodników w grupach),
- przypisanie zawodników do grup.
Postaramy się podjąć decyzję i ogłosić ją jeszcze przed Walnym, najpóźniej tuż po nim - tak czy inaczej będzie to przed zamknięciem zapisów.

Ostatnio edytowano Wt, 14 kwi 2009 8:48 przez 100per, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 14 kwi 2009 7:47 
Site Admin
Site Admin

100per napisał(a):
zastosowany zostanie modus lepszy z 4 (możliwe wyniki to 3:0, 3:1 lub 2:2)

Lepszy z 4 czyli BO4 nie może dać wyniku "2:2" - chyba że obaj zawodnicy poddadzą mecz walkowerem lub komisja dyscyplinarna zrobi psikusa i się uaktywni i użyje swej tajemnej mocy do wykluczenia obydwu zawodników :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 14 kwi 2009 8:46 
pro
pro

AdamP napisał(a):
100per napisał(a):
zastosowany zostanie modus lepszy z 4 (możliwe wyniki to 3:0, 3:1 lub 2:2)

Lepszy z 4 czyli BO4 nie może dać wyniku "2:2"
To tylko kwestia nazewnictwa - chodziło o zaakcentowanie, że nie zawsze będą grane cztery frejmy. :)

Tytuł: Kilka uwag
PostNapisane: Wt, 14 kwi 2009 15:58 
Moderator
Moderator

Nie jest to dokładnie BO4, tylko gramy 4 frejmy (wynik 3:0 nie kończy spotkania) Wynik 2:2 daje zawodnikom po 1 punkcie przy przegranej 0 pkt. przy wygranej 2 pkt.
Ideą takiego systemu rozegrania turnieju jest jak największa liczba frejmów rozegranych przez zawodników spoza pierwszej 16 rankingu. Wielu zawodników jechało na 4* rozegrało 3 frejmy (za 100zł) i musiało jechać "do domu". Ten system daje możliwość "pogrania". Jest to duży problem dla organizatora i SG ale czego się nie robi dla rozwoju snookera....
W piątek może nastąpić zmiana ilości rozgrywanych spotkań (propozycja pierwsza to sesja 1 - 4 mecze, sesja 2 - 14 meczów, sesja 3 - 14 meczów, może ulec zmianie na: sesja 1 do 3 - po 11 spotkań).
Reasumując dla pierwszej 16 z rankingu nie ma zmian, dla pozostałych zawodników korzyścią jest dużo większa liczba rozegranych frejmów (12), minusem natomiast - rozegranie pierwszych spotkań w piątek. Ale nie jest to minus tak do końca, ponieważ spotkania piątkowe będą w miarę możliwości rozstawiane dla zawodników miejscowych i tych z dalszych miejsc rankingu, którzy i tak nie raz musieli grać w piątek. Jeśli się zdarzy, że zawodnik musi rozegrać spotkanie w piątek a niestety nie może dojechać na ten dzień - to nie jest tak jak zawsze walkower i koniec turnieju, tylko to spotkanie przegrywa wynikiem 0:4 i po wstawieniu się w sobotę rozgrywa swoje np 2 pozostałe spotkania i dalej ma szansę na wyjście z grupy.
Zamysłem takiego sposobu przeprowadzenia turnieju nie jest pognębienie zawodników jak sugerowało kilka osób, ale umożliwienie im "dłuższego pogrania" w turnieju rangi 4*. Dla organizatora to tylko same minusy, ale taka ilość stołów pozwala na taki "eksperyment".
Więcej szczegółów już niebawem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 17 kwi 2009 22:05 
junior
junior

Zastanawiam się czy rzeczywiście uda się ściągnąć aż 80 osób i czy uda się to rozegrać wg schematu 100 min na mecz ?

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2009 11:16 
pro
pro

iwan napisał(a):
Zastanawiam się czy rzeczywiście uda się ściągnąć aż 80 osób i czy uda się to rozegrać wg schematu 100 min na mecz ?
Będzie (dużo) mniej startujących, w związku z czym nie trzeba będzie się za bardzo przejmować przyjętym limitem.

Tytuł:
PostNapisane: Pn, 20 kwi 2009 21:40 
junior
junior

100per napisał(a):
iwan napisał(a):
Będzie (dużo) mniej startujących, w związku z czym nie trzeba będzie się za bardzo przejmować przyjętym limitem.

Przynajmniej nie będzie tłoku jak to na turniejach bywa :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 22 kwi 2009 15:30 
Site Admin
Site Admin

63
Wymoczył Zbigniew Lublin
nkl
22-04-09 14:55:30

Się turnieje coraz bardziej wspominkowe zaczynają robić. Kto następny?

Problem z wywiadami polega na tym, że są ze mną przeprowadzane głównie po przegranych meczach - Gadam zwykle wtedy trochę od rzeczy przez pewien czas, a przez resztę dnia czuję się już całkiem inaczej.

PostNapisane: Śr, 22 kwi 2009 20:12 
Moderator
Moderator

Wszyscy zaczynamy gry w sobotę.
W grupachgramy systemem BO 5
Godziny spotkań grupowych można sprawdzić tutaj (jeśli przy swoim nazwisku widzisz godziny spotkań nieparzyste, to oznacza grę w Klubie Stolarnia na ul. Stefczyka 3 - dotyczy grup E, F, G)
Zawodnicy powinni być obecni na 30 min przed wyznaczonym czasem swojego meczu. W przypadku "wolnego" stołu spotkania będą rozpoczynane przed czasem.
Gramy 4 sesje w Klubie Masters (grupy A, B, C, D, H, I, J, K, L, M, N, O, P):
10:00 (11 stołów)
12:00 (11 stołów)
14:00 (11 stołów)
16:00 (6 stołów)

oraz 3 sesje w Klubie Stolarnia (grupy: E, F, G):
11:00 (3 stoły)
13:00 (3 stoły)
15:00 (3 stoły)
Kolejność gier w grupach: 1-3, 2-3, 1-2
Z grup wychodzą zawodnicy którzy zdobędą 1 miejsce w grupie
O kolejności zajętego miejsca w grupie decyduje:
1) wygrane spotkania
2) bilans frejmów
3) dogrywka na czarnej BO 5

Z góry wiadomo gdzie trafia wygrany zawodnik z grupy do drabinki.
Wygrany z grupy 1 jest zawodnikiem rozstawionym z numerem 17 do drabinki, z grupy 2 to 18, 3 to 19 .... 16 to 32. (patrz drabinka).
Dalej, system rozgrywek jest wg drabinki, która "startuje" o godzinie 18:00. Kolejna sesja w drabince o godzinie 20:00

Od godziny 16:00 na 2 stołach zaczynają swoją grę kobiety systemem BO 3.
Kobiety grają w 2 grupach po 3 zawodniczki
W niedzielę o 12:00 wygrane z grup grają finał.

Ostatnio edytowano Śr, 22 kwi 2009 22:40 przez Googolplex, łącznie edytowano 6 razy

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 22 kwi 2009 20:17 
junior
junior

A co z Rafałem Góreckim i Tomkiem Neszowem, którzy zapisali się po czasie?

Tytuł: O czasie
PostNapisane: Śr, 22 kwi 2009 20:31 
Moderator
Moderator

Czas jest względny.... Osobiście ich zapisałem jak ja miałem czas.....

Tytuł:
PostNapisane: Śr, 22 kwi 2009 23:58 
junior
junior

jeśli nie masz czasu żeby to ogarnąć zgodnie z regulaminem to może daj szansę innym sędziom

Tytuł: Brak słów
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2009 12:36 
Moderator
Moderator

roz napisał(a):
jeśli nie masz czasu żeby to ogarnąć zgodnie z regulaminem to może daj szansę innym sędziom

Trudno mi ogarnąć, że są tacy ludzie jak Ty.
Jeśli nie masz co robić to nie czepiaj się innych. Nie szukaj dziury w całym, bo to nie służy dyscyplinie.....
Jeśli chcesz mnie obrazić to się przedstaw, wtedy dalej będę z Tobą dyskutował.
Obaj wskazani przez Ciebie zawodnicy zapisali się u mnie, czyli Sędziego Głównego w wyznaczonym czasie. Jeśli myślisz, że SG siedzi przed komputerem cały czas i czeka kiedy minie termin zapisów to wyprowadzam Cie z błędu. Jestem osobą pracującą i osoby, które zapiszą się na turniej przez telefon, nie korzystając z rejestracji na www pojawią się w zapisach jak ja, czyli SG dotrze do komputera z dostępem do internetu.
Po dotarciu do swojego laptopa ogarnąłem dużo więcej .......
.... sam się sobie dziwię, że wdałem się z Tobą w dyskusję.... nie zasługujesz na to !

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2009 13:58 
junior
junior

hello,

kiedy można spodziewać się informacji o godzinach/ terminach rozgrywek Pań?

S.

Googolplex
Wszystkie wyniki tutaj
Jak już pisałem mecze kobiet zaczynamy 25.04.2009 o godzinie 16:00
Panie grają w 2 grupach systemem lepsza z 3.
Grupy powstały w wyniku losowania koszyków gdzie:
w koszyku numer 1 rozstawione zostały:
Mistrzyni Polski Kobiet 2009 MERGIES Hanna i v-ce Mistrzyni Polski PAWIŃSKA Ewa.
w koszyku numer 2 : GROCHAL Joanna i ŁAGOWSKA Marzena
w koszyku numer 3 : CHROBOK Sylwia i SAADEH Diana
Losowania koszyków w obecności SG dokonała "sierotka"
Zawodniczki rozgrywają spotkania zaraz po "zwolnieniu" stołu w 3 sesjach.
O godzinie 16:00 na stole numer 1 grają:
MERGIES Hanna vs GROCHAL Joanna
na stole numer 2 grają:
PAWIŃSKA Ewa vs ŁAGOWSKA Marzena

kolejna runda na stole numer 1:
GROCHAL Joanna vs CHROBOK Sylwia
kolejna runda na stole numer 2:
ŁAGOWSKA Marzena vs SAADEH Diana

i w ostatniej sesji spotykają się zawodniczki 1-3 na tych samych stołach
Zwycięzcy grup zagrają w finale który odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:00

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 23 kwi 2009 16:53 
junior
junior

googoplex - moje nazwisko nie ma znaczenia, bo nie chodzi o mnie tylko o zasady i nie chcę Cię obrażać. W tamtym sezonie wielokrotnie dochodziło do zgrzytów przy zapisach - dopisywanie, skreślanie zawodników itp. np. we Wrocławiu i w kilku innych turniejach.
Do najbliższego turnieju nie dało się zapisać telefonicznie, bo na stronie zapisów nie było podanego nru telefonu SG a nie ma go także na stronie "kontaktów Związku". Poza tym też się dziwię, że wdajesz się w dyskusję ze mną, bo sprawa jest prosta, i nie wymaga dyskusji (chyba, że o regulaminie zapisów do turnieju).

Googolplex
...dało się zapisać telefonicznie, bo w ten sposób zapisało się 5 zawodników. Wyobraź sobie, że są tacy co znają mój numer telefonu.....(mimo, iż go specjalnie nie podaję) ale oczywiście nie jestem zwolennikiem takiej metody zapisów (po to powstały zapisy na stronie www) ale odmówić nie mogę jako SG.
Kończymy dyskusję lubelaka z lubelakiem

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009 11:41 
pro
pro

Z dużej chmury... średni deszcz ;) - taki komentarz przychodzi mi go głowy przy okazji lubelskiego turnieju. Z jednej strony mieliśmy "krzyki" o konieczność gry w piątek, z drugiej chęci organizatorów, żeby rozegrać jak największą liczbę gier w grupach. A tu gry zaczynają się w sobotę, zaś gwarantowaną dla niżej rozstawionych zawodników liczbę meczów udało się podnieść zaledwie o 1 :) .

Mam jeszcze dwie uwagi do samego turnieju. Pierwsza dotyczy meczów o drugie miejsce w grupie. Gdyby zdarzyła się sytuacja, w której trzeci mecz w grupie grać będą zawodnicy w jedną porażką (a więc bez szans na wyjście), to ich mecz i tak ma pewne znaczenie, bowiem drugi zawodnik w grupie otrzyma punkty rankingowe za miejsca 33-48 w całym turnieju (240 pkt), zaś ostatni za miejsca 49-64 (180 pkt), przy czym jeśli oba mecze przegra to tych punktów będzie tylko połowa. Drugą sprawą jest (samo)sędziowanie. W grupach są trzy mecze i trzech zawodników, więc dość naturalnym wyjściem jest sędziowanie przez zawodnika pauzującego. Jednak ze względu na to, że nie zostało to uregulowane z wyprzedzeniem (a także to, że każdy ma prawo odmówić sędziowania poświęcając kaucję), zapewne wiele osób nie pojawi się na wcześniejszych meczach swojej grupy. Pozostaje jeszcze faza Last32 - wg mnie powinno tam sędziować 8 osób z najsłabszym wynikiem z rundy grupowej, ewentualnie te, które nie pojawiły się na pierwszym meczu swojej grupy. Trzeba mieć na uwadze, że z powodu grup odsędziowanie jednego meczu nie daje jeszcze prawa do odzyskania kaucji.

Googolplex napisał(a):
Wyobraź sobie, że są tacy co znają mój numer telefonu.....
Znają, nie znają... :) Faktem jest, że zgodnie z regulaminem jakiś numer telefonu (niekoniecznie Twój, ale najczęściej jest to numer do SG) powinien być podany, więc uwagi roz-a są słuszne.

PS. Dlaczego dopisujesz się w cudzych postach, zamiast napisać swój? Przez to nie widać, że w dyskusji pojawiła się nowa informacja...

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009 15:08 
junior
junior

Googolplex
...dało się zapisać telefonicznie, bo w ten sposób zapisało się 5 zawodników. Wyobraź sobie, że są tacy co znają mój numer telefonu.....(mimo, iż go specjalnie nie podaję) ale oczywiście nie jestem zwolennikiem takiej metody zapisów (po to powstały zapisy na stronie www) ale odmówić nie mogę jako SG.
Kończymy dyskusję lubelaka z lubelakiem

Nie wszyscy maja internet, wiec googolplex sadze ze pomimo ze tez nie jestem zwolennikiem rozdawania numerow kom to tutaj by sie przydal

Tytuł:
PostNapisane: So, 25 kwi 2009 17:34 
pro
pro

Coś jest nie teges jak się wchodzi na wyniki poszczególnych grup. W zasadzie polowa linków przenosi nie do tej grupy co powinna.

Tytuł:
PostNapisane: So, 25 kwi 2009 17:58 
pro
pro

brawo Haniu! Czarna Mamba powraca! :D

Tytuł:
PostNapisane: So, 25 kwi 2009 18:12 
pro
pro

Ale Bond życiówkę zrobił :shock:. Z 42 na 83. Prawie dwukrotne przebicie :). (z Hanią ładnie tym brejkiem zaczął, ale skończył źle)

Kacper też ładnie - z 36 na 47.
Michał Muda z 32 na 51.

Nieźle.

PostNapisane: So, 25 kwi 2009 22:25 
Moderator
Moderator

Wyniki szczegółowe w grupach poprawiłem....
Zapomniałem poprawić kilku plików php - przepraszam zainteresowanych

Tytuł:
PostNapisane: N, 26 kwi 2009 11:13 
master
master

Czy padł jakiś wyższy brejk we frejmie, który Mistrz Polski wygrał 112-0? (ten na 3-0)

I'm not a sociable type, I know that. Spend any amount of time around people, you get your heart broke. Treachery, hypocrisy, Promise of love. Look into the mouth of the person, and you'll find lies. Wriggling there like maggots waiting to grow wings. The world has gone mad. The man could kill from sunup to sunset and still his work would never be done.

Tytuł:
PostNapisane: N, 26 kwi 2009 14:50 
pro
pro

62. A potem Michał dołożył jeszcze 50.

Tytuł:
PostNapisane: N, 26 kwi 2009 21:03 
pro
pro

http://snooker.pl/wiesci.php?id=1119 (o turnieju)

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2