Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest N, 22 paź 2017 6:23

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 08 lis 2010 1:43 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
termin - 12-14 listopada 2010
zapisy do 9 listopada 2010 godz. 21:00

Cytuj:

Cytuj:

PostNapisane: Śr, 10 lis 2010 22:11 
junior
junior

"dla turnieju kończonego w niedzielę zgłoszenia przyjmowane są do wtorku do godz. 21.00.
Do godz. 18.00 następnego dnia podawana jest drabinka turniejowa i terminy rozgrywania meczów. Za utworzenie drabinki odpowiedzialny jest sędzia główny turnieju."

Dlaczego nie ma jeszcze drabinki i terminów? (w Lublinie)

PostNapisane: Śr, 10 lis 2010 22:42 
Site Admin
Site Admin

madeinpoland napisał(a):
Dlaczego nie ma jeszcze drabinki i terminów? (w Lublinie)

Turniej będzie rozgrywany systemem grupowym.

PostNapisane: Śr, 10 lis 2010 22:44 
junior
junior

no to co?

PostNapisane: Śr, 10 lis 2010 23:35 
Moderator
Moderator

Gramy w grupach. 5 grup 4 osobowych i 3 grupy 3 osobowe. Zaczynamy w sobotę od 10:00
Wszystkie wyniki dostępne będą tutaj
Pierwsze osiem spotkań o godzinie 10:00 grają zawodnicy nr 2 i 3 w grupie (w 4 jak i 3 osobowych)

Szczegółówy terminarz spotkań jest tutaj

Ostatnio edytowano Cz, 11 lis 2010 12:08 przez Googolplex, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 0:03 
challenger
challenger

A ja się nie zgadzam na grupy.
Powinniście umieścić taką informację przed zakończeniem zapisów, to bym się wypisał.
Przy tak małej liczbie zawodników i tak wielkiej ilości stołów, cały turniej powinien być rozegrany w jeden dzień, tzn. sobotę.
Po to jestem wysoko w rankingu, żeby nie "tracić" całego weekendu na staniu przy stole. Mam rodzinę!!!!

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 0:46 
Moderator
Moderator

Ja też mam rodzinę i się nie zgadzam..... z Tobą...
Wszystkie ostatnio rozgrywane turnieje w Masters są z grupami....
Ten system rozgrywek nie jest dla takich jak Ty tylko dla tych co chcą pograć.
Zgadzam się natomiast z Tobą, że taka informacja powinna być zamieszczona w zapisach abyś mógł się wypisać.... niestety nie mam dostępu do snooker.pl
Przyznam również, że nie myślałem, że znajdzie się jednostka której nie spodoba się ten system rozgrywek.....
A może tylko pograsz w sobote.. więc po co się martwić na zapas.... ?

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 2:20 
junior
junior

Popieram grupy i śmiem twierdzić że drabinka powinna być rozpisywana tylko i wyłącznie wtedy gdy organizacja turnieju w regulaminowym terminie byłaby niemożliwa lub znacznie utrudniona przez ilość zapisanych do turnieju zawodników. Pewnie i są osoby które zapisują się na dany turniej tylko po to by dopisać parę pkt do rankingu i następnym razem tez nie tracić czasu na stanie przy stole ale czy rzeczywiści o to chodzi w naszym hobby? Może w takim razie warto znaleźć taka rozrywkę by nie żałować dla niej swojego czasu - a rodzinę można zabrać wszędzie.*

* chyba, że zastosowanie ma zasada, iż nie zabiera się drzewa do lasu.**
** to jest żarcik - proszę wybaczyć.

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 15:31 
junior
junior

Ja też popieram grupy we wszelkich rozgrywkach, ale nie popieram dowolnej interpretacji regulaminu PORS, który nie przewiduje w *** rozgrywek grupowych, ani żeby rozgrywać turnieje równoległe na różnych zasadach, a tym bardziej nie informując o tym przed zapisami. (W rezultacie w jednym turnieju wystarczy wygrać jeden mecz żeby osiągnąć tyle punktów co w innym turnieju dopiero po wygraniu kilku). Dla niektórych snooker jest hobby dla innych sportem. (dla mnie jednym i drugim). Rozgrywki o Mistrzostwo Polski nie mogą opierać się na chaotycznej interpretacji regulaminu. Według mnie zgodnie z obecnym regulaminem można było tylko zwiększyć ilość frejmów w meczach, w zwykłej drabince.

W turniejach PORS* i PORS** dopuszcza się stosowanie innych systemów rozgrywek, a także zmianę modusu meczu i zmniejszenie liczby czerwonych bil.

czyli nie w PORS*** ani PORS****

B/ Lista zgłoszeń zawodników do turniejów PORS*** i PORS**** zamykana jest na 5 (pięć) dni przed planowaną datą rozegrania finału turnieju o godz. 21.00 – zawodnicy zgłoszeni w tym terminie mają zapewniony udział w turnieju. Oznacza to, że dla turnieju kończonego w niedzielę zgłoszenia przyjmowane są do wtorku do godz. 21.00.
Do godz. 18.00 następnego dnia podawana jest drabinka i terminy rozgrywania meczów. Za utworzenie drabinki odpowiedzialny jest sędzia główny turnieju.

(...)
37. Zmiany w niniejszym Regulaminie mogą być dokonane tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, przy jednoczesnej zgodzie Zarządu i Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej.

a takie wypowiedzi:

"Ja też mam rodzinę i się nie zgadzam..... z Tobą...
Wszystkie ostatnio rozgrywane turnieje w Masters są z grupami....
Ten system rozgrywek nie jest dla takich jak Ty tylko dla tych co chcą pograć.
Zgadzam się natomiast z Tobą, że taka informacja powinna być zamieszczona w zapisach abyś mógł się wypisać.... niestety nie mam dostępu do snooker.pl
Przyznam również, że nie myślałem, że znajdzie się jednostka której nie spodoba się ten system rozgrywek.....
A może tylko pograsz w sobote.. więc po co się martwić na zapas.... ?"

w wykonaniu sędziego głównego z uprawnieniami międzynarodowymi dyskwalifikują go raczej z prowadzenia poważnych zawodów

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 19:05 
Moderator
Moderator

Po Twojej wypowiedzi madeinpoland wnioskuję, że Ty poprowadzisz turniej w Lublinie. Zapraszam.

PostNapisane: Cz, 11 lis 2010 19:33 
junior
junior

Wiesz, że nie mam uprawnień ale gwarantuję Ci, że turniej przebiegałby zgodnie z regulaminem. A przy okazji umieśćcie gdzieś w rozsądnym miejscu informacje o turnieju (godziny itd.), bo nie każdy będzie tego szukał akurat na forum. Czyli na głównej albo w wynikach albo przy zapisach.

PostNapisane: Pt, 12 lis 2010 15:37 
Site Admin
Site Admin

Decyzja o przeprowadzeniu rozgrywek systemem grupowym nie była decyzją jednoosobową sędziego głównego. Temat został podjęty z inicjatywy Zarządu, po zauważeniu niskiej liczby zgłoszonych zawodników do turnieju. W poniedziałek udało się uzyskać "jednoczesną zgodę Zarządu i Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej" a "szczególnym uzasadnieniem" jest możliwość wykorzystania szansy rozegrania w rozsądnym czasie większej liczby meczów, która to szansa jest bardzo mile widziana przez większość zawodników.

O głos doradczy w sprawie pytani byli organizatorzy zawodó ze strony klubu Masters, z dużym zadowoleniem przyjęli możliwość zastosowania bardziej atrakcyjnego, nie tylko w ich mniemaniu, systemu gier.

Błędem, jaki popełniono, jest brak oficjalnej informacji nt. podjętej decyzji. Winą można tu obarczyć słaby przepływ informacji na linii Zarząd-redaktor naczelny strony PZSiBA. Byłoby nam bardzo miło, gdyby ograniczyć szukanie winowajcy do tego grona. Przy czym nie chodzi tu o zawężenie możliwych winowajców, ale szukających.

Błędem było to bez wątpienia, bo z doświadczenia obserwacji rozgrywek PORS muszę stwierdzić, że jest to zawsze magnes dla pewnego grona zawodników. Nie została zatem wykorzystana szansa powiększenia frekwencji na turnieju.

System grupowy, oprocz tego, że jest atrakcyjny dla zawodników, pozwala na dokładniejsze poznanie warunków gry, co dla zwycięzców pierwszej fazy oznacza wyższy poziom kolejnych gier. Więcej meczów to też większa szansa znalezienia pogromcy, a co za tym idzie, większa trudność w wygraniu zawodów. Mamy zatem wyższy poziom rozgrywek i większą trudność wygrywania, a przecież o to chodzi, jeżeli mamy przygotowywać zawodników do gry w bardziej wymagających zawodach.

A wydaje nam się, że zawodnikom na tym zależy.

Problem z wywiadami polega na tym, że są ze mną przeprowadzane głównie po przegranych meczach - Gadam zwykle wtedy trochę od rzeczy przez pewien czas, a przez resztę dnia czuję się już całkiem inaczej.

PostNapisane: Pt, 12 lis 2010 17:50 
junior
junior

Jeśli Regulamin PORS został zmieniony "w szczególnie uzasadnionym przypadku, przy jednoczesnej zgodzie Zarządu i Komisji Regulaminowo-Sędziowskiej" to proszę go opublikować.

PostNapisane: N, 14 lis 2010 20:11 
junior
junior

Łaskawcy !!! Prosimy uniżenie o zamieszczenie wyników rozgrywek w lubelskim Mastersie. Jeżeli można.

PostNapisane: N, 14 lis 2010 22:47 
junior
junior

Adam, nie za wiele wymagasz?

PostNapisane: Pn, 15 lis 2010 0:56 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
Darku - kiedy strona esnooker.pl z wynikami bedzie dostepna?

PostNapisane: Pn, 15 lis 2010 14:12 
Moderator
Moderator

Jest już dostępna. Na serwerze były problemy z twardym dyskiem. Administracja serwera usuwa awarię...

Strefa czasowa: UTC + 2