Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest Śr, 12 sie 2020 22:47

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 2:43 
Moderator
Moderator

Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
TURNIEJ FINAŁOWY
termin 12-14 marca 2010

potwierdzenia udziału przyjmowane do 26 lutego 2010 godz. 21:00

Cytuj:

ELIMINACJE OMP
termin 5-7 marca 2010

zapisy przyjmowane do 2 marca 2010 godz. 21:00

Cytuj:

Cytuj:

Cytuj:

Ostatnio edytowano Wt, 16 lut 2010 21:36 przez Wampir1, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 9:08 
pro
pro

Marcin Nitschke - 4
Michał Zieliński - 3
Krzysztof Wróbel - 2
(...)
Kacper Filipiak - 97
(...)
Rafał Jewtuch - 1
(...)
Marcin Jamroziak - 45

Skąd się wzięły te liczby (kolumna "M")?

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 9:17 
pro
pro

100per napisał(a):
Marcin Nitschke - 4
Michał Zieliński - 3
Krzysztof Wróbel - 2
(...)
Kacper Filipiak - 97
(...)
Rafał Jewtuch - 1
(...)
Marcin Jamroziak - 45

Skąd się wzięły te liczby (kolumna "M")?

To bardzo proste pytanie. "M - miejsce pobrane z rankingu PORS z sezonu 2008-2009". Powyższa zasada obwiązuje również w zapisach do eliminacji OMP

I do postu poniżej. Weryfikacja jest bardzo prosta: http://www.snooker.pl/rank_0809_arch.php

Ostatnio edytowano Pt, 05 lut 2010 10:36 przez JanS, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 10:03 
pro
pro

JanS napisał(a):
To bardzo proste pytanie. "M - miejsce pobrane z rankingu PORS z sezonu 2008-2009". Powyższa zasada obwiązuje również w zapisach do eliminacji OMP
Z tego co widzę, to jest tam napisane "miejsce pobrane z rankingu PORS z sezonu 2009-2010". A w aktualnym rankingu Marcin Nitschke jest pierwszy, Michał drugi, Rafał dopiero osiemnasty - za to Kacper dziesiąty... Być może "przyplątał" się ranking po OMP 2008 (gdzie Rafał wygrał, więc prawdopodobnie został liderem rankingu - pozostałych miejsc nie jestem w tej chwili w stanie zweryfikować), ale i tak jest to błąd...

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 13:54 
pro
pro

Mistrz Polski jest z 1. A Rafał był wtedy MP.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 14:46 
master
master

Komuś się ranking pomylił, o rok - drobny szczegół.

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 14:57 
pro
pro

Komuś to się kiedyś pomyliło otwarcie z zamknięciem sezonu :) jak impreza rangi mistrzowskiej może sezon otwierać to i piszącemu skrypt do rankingu się mogło pomieszać :)

Tytuł: Ranking
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 20:12 
Moderator
Moderator

Ranking nikomu się nie pomylił.
Adam zapisy zapewne pobrał z tamtego roku a w skryptach przekierowanie jest do tablicy zamknięcia sezonu 2008/20009. Obecnego rankingu nie można jeszcze przekopiować jako ranking zamknięcia sezonu bo w kolejce pojawił się jeszcze turniej w Zielonej Górze.
Po dodaniu tego turnieju do rankingu przekopiuję tablicę jako ranking zamknięcia i Adam będzie pobierał dane do zapisów z tej tablicy.
Do tego czasu kolumna "M" jest nieaktualna.
A swoją drogą ciekawe do czego jest to Wam potrzebne ? Jeśli możecie napisać do czego - będę wdzięczny. (kolumna Lp. jest jednocześnie miejscem na rankingu kroczącym... a to, że kolumna M jest błędna....)

Tytuł: Re: Ranking
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 20:40 
pro
pro

Googolplex napisał(a):
... Obecnego rankingu nie można jeszcze przekopiować jako ranking zamknięcia sezonu bo w kolejce pojawił się jeszcze turniej w Zielonej Górze.
Po dodaniu tego turnieju do rankingu przekopiuję tablicę jako ranking zamknięcia ..

Nie wiadomo czy śmieszne czy tragiczne:
- 22 kolejnych zawodników z otwartej listy rankingowej, ważnej na zakończenie sezonu (31 stycznia);
(http://www.snooker.pl/wiesci.php?id=1239)
A co będzie jak się spełni sen Wampira
Wampir1 napisał(a):
Troche off topic - czy ja powinienem sie moze martwic? Mam nadzieje, ze ten turniej jest juz z sezonu 2010/2011, ale kalendarz na to nie
wskazuje... Jesli na turniej zapisze sie 25+ osob i przez pol Polski pojedzie na niego Marcin Kolibski, to wygrywajac go wygryzie mnie z miejsca gwarantujacego udzial w MP...

PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 21:08 
pro
pro

Googolplex napisał(a):
A swoją drogą ciekawe do czego jest to Wam potrzebne ? Jeśli możecie napisać do czego - będę wdzięczny. (kolumna Lp. jest jednocześnie miejscem na rankingu kroczącym... a to, że kolumna M jest błędna....)

Potrzebne czy nie, jest błędne i to zostało tutaj napisane. Jest taka kolumna to się ludzie zastanawiają dlaczego są w niej błędne dane. Ja sobie umiem to wytłumaczyć, bo trochę webmasterki polizałem w życiu, ale pewnie znakomita większość zainteresowanych nie wie. Poza tym temat błędów na stronie PZSiBA powraca jak bumerang, więc nie powinno Cię zbytnio dziwić.

A wtrącę jeszcze, że z punktu widzenia marketingowego to takie mylne (niezrozumiałe) dane są pierwszym argumentem na NIE dla potencjalnych sponsorów czy poważniejszych mediów, które to właśnie dzięki RSS akurat weszły na stronę związkową. Mówiąc krótko, źle to świadczy o nas [i kropka].

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 21:29 
junior
junior

Panowie - po co mieszanie kijem po Wiśle, albo próby prostowania sznurka w kieszeni??

Po pierwsze primo:
Cytuj:
... Obecnego rankingu nie można jeszcze przekopiować jako ranking zamknięcia sezonu bo w kolejce pojawił się jeszcze turniej w Zielonej Górze.
Po dodaniu tego turnieju do rankingu przekopiuję tablicę jako ranking zamknięcia ..

Regulamin rozgrywek PORS 2009/2010, pkt.1 "(...) Datą kończącą sezon jest 31 stycznia 2010 roku."

Zatem Turniej w ZG - na sezon 2010/2011. Tym bardziej, że w kalendarzu rozgrywek na sezon 2009/2010 go nie było.
W przeciwnym razie, może kilku szczęśliwców namówi jeszcze ze 3-4 kluby na "szybkie" turnieje 2* (tydzień po tygodniu, i co 20 dni powtórka), i dopiero będziemy mieć przetasowania w rankingu ;) . A może tego spróbować? hmmm? :twisted:
Może zainteresuję tą inicjatywą Marcina, 2xMarków, Krzyśka i Adama i kilku innych?

Po drugie primo:
Regulamin rozgrywek PORS 2009/2010, pkt.36 "(...) Podział miejsc w Turnieju Finałowym:
A/ obrońca tytułu – rozstawiony z nr 1;
B/ mistrz Polski do lat 21;
C/ zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych;
D/ 22 zawodników kolejnych według listy rankingu otwartego PORS;
E/ 6 zawodników wyłonionych w eliminacjach;
F/ uzupełnienie do 32 zawodników dzikimi kartami – w dyspozycji Zarządu."

Więc dlaczego Michał Z. vel. "Miki" lokowany jest na drugim, a nie pierwszym miejscu w tabelach i rozstawieniach. Rozumiem, iż w losowaniu pozycji w turnieju będzie traktowany z należytym szacunkiem i miejscem nr.1. jako OT MP 2008/2009

Uważam, iż sprawa zamknięta, i możliwa do natychmiastowej poprawy.

Po trzecie primo:
Ustalenie dat zamknięcia potwierdzenia uczestnictwa w OMP na termin po zakończeniu zapisów (i w zasadzie w trakcie trwania TMK) powoduje trochę zamieszania, gdyż np. kilku zawodników "w blokach startowych" (np.miejsca 24 - 27) mogą się tam zapisać (tzn. zostać wydelegowani przez swoje kluby - nie powinni się sam zapisywać samodzielnie), i w drodze do Kalisza dowiedzieć się, iż np. 3 zawodników nie potwierdziło udziału, a tym samym awansowali do turnieju głównego. I co wtedy - zawracać do domu (bo się już udało) czy jechać dalej, ponosić koszty zakwaterowania, wpisowego, wyżywienia etc...? Czy aż takim problemem jest koordynowanie tych dwóch terminów, aby np. pozostało 24 godz. na zapisy do TMK od zamknięcia terminu potwierdzeń udziału w fazie finałowej OMP? Jest na to jeszcze 3 tygodnie, a i tak, jak znam życie, to minimum kilkanaście godzin przed końcem terminu "Ktoś" będzie obdzwaniał "maruderów", którzy jeszcze nie potwierdzili swojego udziału.
Ciekawe - czy dopuszczalne są potwierdzenia telefoniczne, i po terminie (bo nie miał czasu...., bo nie wiedział..., bo nie miał komputera..., itd., itp.)

Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 05 lut 2010 21:58 
pro
pro

Programy robią DOKŁADNIE to, co "kazał" im programista (a nie to, co myślał, że im kazał)... Jaki jest problem, żeby przekierować skrypt na właściwą bazę? Jeśli w legendzie pisze się, że kolumna M zawiera miejsce w rankingu 2009/2010, to wypadałoby, żeby tak faktycznie było - inaczej mamy do czynienia (z drobną, bo drobną, ale zawsze) niestarannością.

A potencjalne zaliczenie turnieju w ZG do rankingu 2009/2010 to chyba żart. Pamiętając Twoje oburzenie na zarzut Implanta, że nie znasz regulaminu, nie wyobrażam sobie, że naprawdę możesz chcieć zaliczyć punkty z turnieju rozgrywanego w lutym do sezonu zakończonego 31 stycznia... Jakie na to będzie wytłumaczenie? Zgłosili się telefonicznie w styczniu, tylko nie mieli dostępu do klubu, żeby rozegrać turniej ;)?

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 lut 2010 2:36 
master
master

100per, nie czepiaj się. 2010 to rok przestępny, styczeń ma kilka dni więcej niż zwykle.
Googolplex, to żart prawda?
Udało Ci się wszystkich wkręcić :lol:

Tytuł: No to dalej
PostNapisane: So, 06 lut 2010 9:59 
Moderator
Moderator

A skoro jesteście tacy czujni to dlaczego nie zauważyliście złamania regulaminu PORS:

8. Turniej rangi PORS** musi być zgłoszony do Zarządu PZSiBA nie później niż 14 (czternaście) dni przed planowanym rozpoczęciem gier

a Zielona Góra pokazała się 31.01.2010 lub później.....

Oj tracicie czujność.... albo nie czytacie regulaminów....

jewta nie zabieraj mi przyjemności....

I kolejny błąd w rankingu:

448 Wójcik Maksymiljan - Warszawa

Trzeba coś z tym zrobić....

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 lut 2010 13:35 
challenger
challenger

Cytuj:
Turniej rangi PORS** musi być zgłoszony do Zarządu PZSiBA nie później niż 14 (czternaście) dni przed planowanym rozpoczęciem gier

I był zgłoszony 14 dni przed. Tylko zapisy pojawiły się dziewięć dni później.

Ale dlaczego miałby być zaliczany do rankingu na 31 stycznia skoro odbędzie się 7 lutego? :shock:

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 lut 2010 14:11 
master
master

Rany Darek, jesteś tak enigmatyczny, że już sam zaczynam wątpić w ludzkość.

Jest błąd czy nie ma?
Jeśli jest, nie można napisać po prostu że jest, a nie używać sofizmatów?
Jeśli nie ma, wyjaśnij (tak dla ludu) dlaczego?
Co z Zieloną, po co chcesz ją wlepić do zakończonego rankingu?

Tytuł:
PostNapisane: So, 06 lut 2010 19:16 
pro
pro

jewta napisał(a):
Co z Zieloną, po co chcesz ją wlepić do zakończonego rankingu?

Pierwszy turniej nowego sezonu. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: N, 07 lut 2010 13:23 
junior
junior

To w końcu wiadomo już do którego rankingu będzie zaliczany turniej w Zielonej Górze ? 2009/2010 czy 2010/2011? Logicznie to 2010/2011, ale o logikę ciężko będzie!!!!

Tytuł: Ranking
PostNapisane: Wt, 09 lut 2010 12:20 
Moderator
Moderator

Zielonej oczywiście nie wrzucam do rankingu 2009/2010 - szkoda ze "jewta" popsuł zabawę .
Ale nawet nutka niepewności wzbudza taką dyskusję..... Zachowujecie się tak jakby wyniki turnieju z Zielonej Góry całkowicie wywróciły ranking.
Wiadomo, że nie mają wpłuwu na ranking, wiadomo, że są w kolejnym sezonie, ale Was to nie interesuje. Ważne jest to, że może złapaliście Zarząd, zawodnika, supervisora.... na czynności niezgodnej z regulaminem.... do którego i tak nie przyłożyliście nawet palca aby powstał.
Zastanawia mnie fakt dlaczego najgłośniej krzyczą Ci co nic nie zrobili... ?

Obiecuję, że jeszcze nie raz wsadzę kij w mrowisko.

PostNapisane: Wt, 09 lut 2010 12:39 
master
master

Googolplex napisał(a):
Ranking nikomu się nie pomylił.
Adam zapisy zapewne pobrał z tamtego roku a w skryptach przekierowanie jest do tablicy zamknięcia sezonu 2008/20009. Obecnego rankingu nie można jeszcze przekopiować jako ranking zamknięcia sezonu bo w kolejce pojawił się jeszcze turniej w Zielonej Górze.
Po dodaniu tego turnieju do rankingu przekopiuję tablicę jako ranking zamknięcia i Adam będzie pobierał dane do zapisów z tej tablicy.
Do tego czasu kolumna "M" jest nieaktualna.

Gratuluję "googolplex", ma się ten dowcip

:?

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 lut 2010 2:01 
pro
pro

Miłosz, gratulacje i powodzenia w roli SG Mistrzostw Polski :)

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 lut 2010 13:39 
pro
pro

Dzięki, Martuś :). Nawet nie zauważyłem, że jestem już wpisany przy zapisach (wczoraj miałem dzień "wyrwany z życiorysu"), co oznacza, że Zarząd zaakceptował moją kandydaturę - jestem mu za to bardzo wdzięczny.

Dopadł mnie trochę nastrój nostalgiczno-filozoficzny ;). W tym tygodniu minęła trzecia rocznica uzyskania przeze mnie uprawnień sędziego klubowego:
Snookeriada, Łódź, 2007.02.10-11 - galeria 1
Snookeriada, Łódź, 2007.02.10-11 - galeria 2
Snookeriada, Łódź, 2007.02.10-11 - galeria 3
Debiut (w klubie Frame - początkowe rundy były rozgrywane w dwóch klubach):
http://snooker.pl/galerie/3snookeriada2007-3/pages/image015.html
I ten pamiętny dla mnie mecz, ...
http://snooker.pl/galerie/3snookeriada2007-2/pages/image025.html
... z pamiętną sytuacją, która - mimo mojego słusznego wzrostu ;) - mnie przerosła:
http://snooker.pl/galerie/3snookeriada2007-1/pages/image036.html
http://snooker.pl/galerie/3snookeriada2007-2/pages/image028.html
http://snooker.pl/galerie/3snookeriada2007-1/pages/image037.html
Ech, wspomnień czar, łza się w oku kręci ;)... Przepraszam za tę autoprezentację, ale "nie mogłem się powstrzymać".

Trzy lata... Teoretycznie mógłbym być gdzieś w połowie drogi między okręgowym a krajowym... Ale miałem szczęście "załapać się" na dobry okres dla polskich sędziów:
- duże zaangażowanie doświadczonych sędziów: Krzyśka Kruka (zresztą ten stan szczęśliwie trwa do dziś), Jurka Króla (SG moich pierwszych poważnych turniejów), Marka Kułago, Marcina Rossy czy Bartka Różyckiego - wiele wyniosłem z rozmów, obserwacji i mniej lub bardziej udanych prób naśladownictwa;
- fala nowych sędziów, ukierunkowanych na rozwój - dużo na tym skorzystałem, te dyskusje, spory, rozbieranie przepisów na atomy;
- Mistrzostwa Europy w Lublinie w dobrym momencie "kariery" - może troszkę za wcześnie, może pół roku później więcej bym zyskał, niektóre porady czy argumenty zagranicznych tutorów trafiają do mnie czy też w pełni je doceniam dopiero teraz. Tak czy inaczej było to jak ziarno może nie dla ślepej, ale co najmniej jednookiej kury ;).

A teraz... Wczoraj pierwsze przeprowadzone szkolenie sędziowskie, kolejne cenne doświadczenie, przygotowując się do niego znów: paru rzeczy się nauczyłem, wiele odświeżyłem, kilka przemyślałem od nowa. Podobnie na samym szkoleniu - czternastogodzinnym maratonie snookerowym na wysokich obrotach. I ten tłum "świeżynek", nawet całkiem dobrze przygotowanych teoretycznie, ale w większości przypadków rozczulająco bezradnych przy stole :), przy czym bardzo chętnych do nauki i pracy nad sobą - może pojawi się druga fala. No i OMP (tu sprawa jeszcze nie jest ostatecznie przesądzona - nowy Zarząd zawsze może dokonać korekt, chociaż prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji nie jest duże) - wszystko stało się tak nagle, nawet nie zdążyłem wciągnąć tego tematu na "snookerową listę marzeń", głowę miałem zajętą innymi sprawami Związkowymi, jeszcze miesiąc temu w ogóle o tym nie myślałem, nawet w kontekście lat przyszłych. "Olśniło" mnie jakieś dwa tygodnie temu, potem było jeszcze kilka konsultacji telefonicznych w tej sprawie i stało się :D.

Muszę teraz sobie to wszystko na nowo poukładać ;).

Ostatnio edytowano Pt, 06 kwi 2012 11:34 przez 100per, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 lut 2010 15:01 
master
master

no no Miłosz,
wielkie gratulacje!!! Sędzia główny OMP - WIELKA RZECZ!!
Wierzę, że poradzisz sobie super!

tomek

PS. i daj szanse świeżynkom (chociaż jako markerzy - przynajmnijbędą mieli dużą dawkę ogladania i rozmów) tak jak my mieliśmy:)

Tytuł:
PostNapisane: N, 14 lut 2010 16:41 
pro
pro

Yhtaarus napisał(a):
PS. i daj szanse świeżynkom (chociaż jako markerzy - przynajmnijbędą mieli dużą dawkę ogladania i rozmów) tak jak my mieliśmy:)
Takie mam plany :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt, 16 lut 2010 21:14 
pro
pro

regulamin:
http://snooker.pl/turnieje/2010/opisy/O ... ulamin.pdf

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2