Snooker.pl - oficjalne forum PZSiBA

Snookerowe forum dyskusyjne strony www.snooker.pl
Teraz jest N, 22 paź 2017 6:23

Strefa czasowa: UTC + 2
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 24 sie 2009 22:59 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 05 lut 2005 18:25
Posty: 563
Lokalizacja: 300km => Warszawa | 300km => Berlin | 300km => góry | 300km => morze
termin - 5-6 września 2009


Cytuj:


Cytuj:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Wt, 15 wrz 2009 2:23 przez Wampir1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 06 wrz 2009 0:45 
Offline
master
master
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So, 12 mar 2005 19:12
Posty: 925
Lokalizacja: Poznań...
Jak się traktuje zawodników (i juniorów zarazem) w Szczecinie.

Płacimy wpisowe. Szybkie odbicie piłeczki do sędziego głównego (który de facto pełni tą funkcję tylko z nazwy - nic nie robi). Pytanie do SG: Czy juniorzy muszą płacić 100% wpisowego? SG: Tak. Dlaczego? SG: "Dlatego". (jakże uniwersalny powód)

Rozmawiam z moim kolegą po czym SG pyta się nas czy jest jakiś problem. Odpowiadam, że tak, ponieważ wedle ostatniej uchwały PZSiBA juniorzy do lat 19 płacą połowę wpisowego. Odpowiedź SG: to jest prywatny klub i jeżeli związek taką uchwałę podjął to niech sam płąci. (znaczenie słów oddane, niestety nie mogę przytoczyć dokładnych słów jako, że SG nie mówi za wyraźnie).

Koniec turnieju, SG podchodzi do mnie i krzyczy na mnie, że zadzwoniłem do Moniki Piórko z tym, że juniorzy nie powinni płacić 100% wpisowego. Odpowiedź SG jest coś w stylu, że jeżeli związek będzie wiedział ile kosztuje prowadzenie klubu, remonty (tak poza tym to ładnie wyremontowali, trzeba oddać) to... - i tutaj się wyłączyłem, bo trudno coś takiego słuchać. W związku z czym przytoczyłem taki argument:
- klub należy do związku, turniej jest pod egidą PZSiBA,
teraz uwaga, to jest cytat Sędziego Głównego zawodów w rozmowie z juniorem (sic!):
- c**j mnie to obchodzi.

I to chyba dobrze podsumowuje całą sprawę.

A tak to ja zagrałem fatalnie, natomiast kolega uratował honor Poznania i choć przegrał z Marcinem Nitschke 3:0 to w dwóch frejmach stoczył wyrównany pojedynek (przegrana na czarnej i różowej) a w jednym nie miał szans. Marcin zbudował brejka 63, który był świetnie zbudowany i trzeba oddać słowa szacunku.

Tutaj nie chodzi o te 25 złotych, bo nas na nie stać ale o zwykły szacunek do innych. Można było napisać w zapisach, że Szczecin juniorów nie lubi i pojechalibyśmy do stolicy i było by wszystko w porządku.

Czy ktoś wie, czy możemy odzyskać swoje pieniądze za wpisowe? Gdzie zgłosić się z taką sprawą?

Pozdrawiam, victorec

_________________
I'm not a sociable type, I know that. Spend any amount of time around people, you get your heart broke. Treachery, hypocrisy, Promise of love. Look into the mouth of the person, and you'll find lies. Wriggling there like maggots waiting to grow wings. The world has gone mad. The man could kill from sunup to sunset and still his work would never be done.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N, 06 wrz 2009 12:54 
Offline
pro
pro
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt, 03 maja 2005 16:21
Posty: 162
Lokalizacja: Poznań
Do Moniki Piórko zadzwonił Krzysztof Kruk, a ja zadzwoniłem do Krzysztofa Kruka. Monika aby sprawę wyjaśnić zadzwoniła najpierw do mnie a potem do do SG w Szczecinie.
Sprawa wygląda tak, że turnieje zostały rozdysponowane przed podjęciem uchwały na Walnym. Z drugiej jednak strony przepis wszedł do Regulaminu PORS i jeżeli organizator turnieju 3* nie chciał się podporządkować to należało to określić przed końcem zapisów do zawodów.
W każdym razie niespójność zapisów regulaminowych i myśli organizatora zawodów można było załatwić inaczej przy odrobinie chęci i/lub postawie, która licuje z rangą sędziego krajowego.
11 juniorów zagrało w Szczecinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn, 07 wrz 2009 0:29 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr, 29 wrz 2004 23:13
Posty: 212
Lokalizacja: Łódź
victorec napisał(a):
Czy ktoś wie, czy możemy odzyskać swoje pieniądze za wpisowe? Gdzie zgłosić się z taką sprawą?

Ktoś wie. Możecie i powinniście. Zgłosić się pisemnie do winnego niedopełnienia formalności. Dokładniej: do Zarządu Związku.

Uzasadnienie: uchwała Walnego Zgromadzenia z czerwca 2009 zobowiązuje władze Związku do obniżenia wpisowego dla określonych grup uczestników turniejów PORS w rangach 4* i 3*. Przez "władze Związku" należy tu rozumieć Zarząd Związku, pełniący między Walnymi Zgromadzeniami najwyższą władzę w PZSiBA. Z turniejami 4* nie ma problemu, ich organizatorem jest Związek, a w praktyce Zarząd.

Organizatorami turniejów 3* są kluby. Z klubami Związek zawiera umowy na przeprowadzenie tych turniejów, na zasadach i warunkach, obowiązujących w momencie zawierania takiej umowy. Umowa taka nie wymaga formy pisemnej, jej zmateralizowaniem jest wpisanie turnieju do kalendarza imprez, o czym decyduje wyłącznie Zarząd.

Dwa przykłady z życia:

Przykład 1. Telefonia komórkowa. Użytkownik A zawiera umowę na dwa lata, mając przyznaną konkretną liczbę (X) minut do przegadania za konkretną opłatę (Y) abonamentu. Po pół roku operator podnosi ceny tej usługi o 50%. Mimo to użytkownik A do końca trwania w/w umowy, a więc jeszcze przez półtora roku, płaci kwotę Y bez zmiany liczby minut X. Operator może zaproponować użytkownikowi A dopłacenie do podniesionej ceny, i jeśli ten się zgodzi, wyśle mu pismo dziękczynne na ozdobnym papierze. To przykład umowy spisanej w drobnych szczegółach.

Przykład 2. Człowiek A, mieszkaniec Szczecina, wybiera się w sierpniu na wczasy w Bieszczady. W maju kupuje bilet na przejazd, docelowy i powrotny. W czerwcu przewoźnik podnosi ceny biletów o 50%. Mimo to pan A jedzie w Bieszczady i wraca do domu nie dopłacając ani grosza. Przewoźnik może zaproponować panu A dokonanie dopłaty i jeśli pan A zgodzi się na to, zyska uznanie przewoźnika. Ale zgodzić się tylko może, nie musi, jeśli bardziej ceni sobie pozostawienie w kieszeni kwoty dopłaty niż podziękowanie przewoźnika. Tu materializacją zawarcia umowy jest zakup biletu, z wypełnieniem do końca warunków, istniejących w momencie zawarcia umowy (zakupu biletu).

Wracając do naszych realiów. Umowa na przeprowadzenie turnieju w Szczecinie - wpis do kalendarza imprez - została zawarta na początku roku. Zmiana warunków nastąpiła w czerwcu. Czynnik odpowiedzialny za realizację uchwały Walnego Zgromadzenia o zmianie warunków, powinien wykonać następujące czynności:
1. wystąpić do klubów organizujących turnieje 3* z pytaniem, czy podtrzymują chęć organizowania tych turniejów przy zmniejszonym wpisowym;
2. klubom, które wyrażą na to zgodę, pozostawić organizację;
3. pozostałe kluby, które nie wyrażą zainteresowania organizacją turniejów ze zmniejszonym wpisowym, odebrać prawo organizacji turniejów (sformułowanie prawne: wypowiedzieć umowę) i przekazać organizację innym, chętnym klubom. Tu już nie potrzeba żadnych dodatkowych ustaleń, bo po czerwcowym Walnym warunki opisujące zmniejszone wpisowe są jednoznaczne.

Pomijam tu jakiekolwiek aspekty inne niż obowiązujące w świetle litery prawa. Pomijam więc ton i kulturę wypowiedzi wszystkich zainteresowanych, ich dobrą czy złą wolę. Kluby, które wyraziły zgodę na nowe warunki, zyskały sobie uznanie Zarządu i zawodników, podobnie jak w przytoczonych przykładach klient operatora telefonii czy pasażer przewoźnika. Niemniej w przypadku odmowy jednoznacznie winnym jest Zarząd Związku, nie klub, który nie wyrazi takiej zgody.

Zarząd założył, że kluby dobrowolnie przyjmą warunki, zmienione uchwałą Walnego. Może zadziałało nieuzasadnione przeczucie, że wszystko pójdzie gładko, może lenistwo w dopełnianiu formalności. Po minionym weekendzie okazało się, że nie we wszystkich przypadkach Zarząd miał rację. Skutkiem jest konieczność poniesienia konsekwencji, tu polegających na zwrocie różnicy wpisowego juniorom.

I to od Zarządu Związku należy dochodzić zwrotu różnicy wpisowego, wynikającej z konieczności przestrzegania uchwały Walnego Zgromadzenia.

_________________
nemrod

"Jestem człowiekiem ze zwykłymi dla mojej generacji ograniczeniami. Jednak nigdy nie powiedziałem tego, czego nie chciałem powiedzieć, także gdy nie zawsze powiedziałem to, co chciałem powiedzieć." Enzo Biagi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 10 wrz 2009 21:48 
Offline
challenger
challenger

Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 10:27
Posty: 92
Lokalizacja: Warszawa 147Break
Kiedy pojawi się galeria z turnieju??

_________________
If you control the cue ball, you will control the match.
ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So, 12 wrz 2009 17:11 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz, 30 wrz 2004 19:12
Posty: 1417
Lokalizacja: Warszawa
Pojawiła się. A właściwie pojawiły.

_________________
"Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby." Stefan Kisielewski :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 09 mar 2016 8:05 
Offline
challenger
challenger

Dołączył(a): Śr, 09 mar 2016 7:59
Posty: 105
coach outlet store
louis vuitton damier
michael kors australia
gucci online outlet
prada purses
prada loafers
nike online
Hermes Outlet
titan watches
ray-ban sunglasses
asics gel kayano
louis vuitton wallet for women
louis vuitton artsy
Kate Spade Australia
coach carter
canada goose outlet
air jordan retro
nike australia
Burberry Outlet
longchamp bags
michael kors canada
louis vuitton watllets
trx workouts
Cheap Ray Ban
TRX Exercises
gucci backpack
burberry outlet
michael kors factory outlet
mcm clutch
jordan retro
louis vuitton outlet online
louis vuitton artsy
timberland boots uk
true religion jeans
jordan retro shoes
louis vuitton bags
official louis vuitton
christian louboutin shoes
longchamp le pliage large tote
hugo boss uk
louis vuitton eva clutch
ugg boots
Ralph Lauren
christian louboutin online
mcm backpack
longchamp bag
tiffany co
burberry bags
nike air
louboutin shoes
trx workouts
michael kors purses
louis vuitton uk
TRX Bands
ugg boots ireland
louis vuitton perfect
louis vuitton
free nike
burberry outlet online
michael kors australia
hugo boss
louis vuitton online
nike run
gucci online
burberry london
ugg boots
official coach
prada crossbody bags
Polo Ralph Lauren
fendi outlet
michael kors
michael kors outlet
louis vuitton outlet
cheap gucci belts
mcm purses
basketball shoes
cheap michael kors purses
Prada Outlet
louis vuitton shoes men
longchamp le pliage medium
kate spade uk
Nike Hyperdunk 2015
hermes belt
Ralph Lauren
yeezy boost 350
burberry online
France Favourites
true religion uk
nike shop us
christian louboutin shoes
ralph lauren polo
Kate Spade Australia
mcm rucksack
ugg boots uk
10 dollars
ugg boots
coach outlet online
asics running shoes
coach australia
nike jordan shoes
prada handbags
longchamp sale
clk benz
coach australia
Ralph Lauren UK
tiffany co
fendi outlet
burberry
Ray Ban Outlet
Ralph Lauren UK
michael kors purses outlet
chanel australia
louis vuitotn speedy
louis vuitton bags
ugg boots
asics shoes
yeezy boost 350
nike shopping
hermes uk
nike jordan
abercrombie india
michael kors crossbody
mizuno shop
christian louboutin shoes
hermes outlet
belstaff jacket
nike air shoes
Ralph Lauren Polo
cheap louis vuitton purses
tiffany co
burberry backpack
MCM Bags
ray-ban
free shoes
mcm tote bag
burberry bags on sale
official abercrombie
nike norway
michael kors hobo bag
louis vuitton tote bag
Gucci Outlet
louis vuitton australia
louis vuitton australia
louis vuitton neverfull mm
louis vuitton duffle bag
Chanel Outlet
Michael Kors Watches
coach sunglasses
michael kors tote bags
birkin bag hermes
asics shoe
abercrombie fitch nederland
sheepskin boots
TRX Workout
burberry outlet uk
Ralph Lauren
Burberry bags
burberry
louis vuitton uk
louis vuitton handbags on sale
hermes outlet
abercrombie milano
Ralph Lauren UK
michael kors tote
chanel flap bag
true religion uk
nike year
burberry britain
nike sweden
TRX Straps
Salomon Shoes
air jordan nike
louis vuitton australia
burberry uk
nike air max
christian louboutin shop
nike air
nike air jordan
louis vuitton bags
change points uk
nike all
chanel tote
TRX Training
ugg boots
louis vuitton australia
Coach outlet online
michael kors handbags on sale
Ralph Lauren
louboutin shoes
ugg uk
nike free danmark
trx for sale
michael kors handbags
nike shoes
michael kors
sunglasses on sale
burberry outlet online
nike air jordan
abercrombie australia
coach online
louis vuitton monogram
TRX Workouts
KD 8 shoes
Ralph Lauren Shirts
burberry outlet
trx suspension
nike free run
hermes outlet
Mens Sunglasses
louis vuitton outlet
trx
ugg boots
hermes birkin uk
ugg boots for women
michael kors bags on sale
Longchamp Outlet
coach australia
prada messenger bag
oakley australia
louis vuitton bags
hugo boss uk
cheap michael kors handbags
gucci luggage
prada handbags sale
coach bags on sale
mcm handbags
michael kors black purse
michael kors outlet
louis vuitton outlet
balenciag bag
hermes purses
nike danmark
gucci handbags
christian louboutin shop
Burberry online
louis vuitton belt
coach outlet
michael kors canada
prada-crossbody
michael kors store
coach purses on sale
gucci sunglasses for women
primark online uk
gucci online
burberry australia
michael kors outlet
hermes bag
prada handbags
burberry australia
louis vuitton neverfull
Polo Ralph Lauren
nike free run sko2
louis vuitton outlet
asics shop
tiffany co
trx exercise
mcm duffle bag
michael kors hamilton tote
jimmy choo australia
outlet michael kors
kate spade uk
mizuno wave
mcm bag
louis vuitotn speedy
kate spade
nike shoes
michael kors clutch
Ralph Lauren Shirts
Burberry outlet online
air jordan shoes
louis vuitton factory outlet
abssice 360
abercrombie fitch france
gucci bags
Ralph Lauren Polo
Nike Kobe 9
gucci diaper bag
chanel bags outlet
burberry purses
michael kors outlet store
Michael Kors Outlet
Polo Ralph Lauren
michael kors outlet
longchamp tote
Salomon Shoes
led lights
michael kors black handbags
louboutin heels
ugg boots uk
oakley sunglasses
hermes handbags
prada clutch
popular sunglasses
ugg boots
paul smith uk
Ralph Lauren UK
prada belts
louis vuitton shoulder bag
michael kors outlet
gucci clutch
hermes birkin price
trx suspension
louis vuitton uk
Lebron 13
Michael Kors Outlet
ugg australia
nike shoes
prada tote
michael kors australia
ray-ban sunglasses
ray-ban sunglasses
oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
louis vuitton zippy wallet
longchamp backpack
prada bags
oakley sunglasses
burberry
Ralph Lauren Polo
ugg boots
trx straps
market 365
MCM Bags
coach australia
louis vuitton uk
Ralph Lauren Polo
coach outlet store
michael kors purses
MCM Outlet
louis vuitton belts
nike show
coach outlet online
christian louboutin shoes
louis vuitotn speedy
christian louboutin shoes
burberry wallet
pirate system
gucci purses
coach crossbody bags
louis vuitton messenger bag
salomon shoes
Oakley Outlet
adidas super star
mcm tote
nike australia
MCM Backpack
louis vuitton purses
prada outlet
mcm bags
ugg australia
louis vuitton bags
louis vuitton travel bag
burberry handbag
michael kors satchel
christian louboutin shoes
christian louboutin online
Polo Ralph Lauren
nike australia
burberry belts
mizuno shoes
louis vuitton outlet
gucci handbags outlet
ray-ban
louis vuitton alma bag
coach carter
louis vuitton diaper bag
black uggs
chanel bags prices
burberry
coach outlet
LZM3.9


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL